تاریخ درج خبر : 1394/04/27
کد خبر : ۵۱۳۴۶۱
+ تغییر اندازه نوشته -
کارگر خبر داد

توسعه ی دانشگاه پیام نور دهدشت با ایجاد رشته‌های کارشناسی ارشد

رئیس دانشگاه پیام نور دهدشت از راه اندازی دو رشته های کارشناسی ارشد ادبیات و حقوق در دانشگاه پیام نور دهدشت خبر داد.

به گزارش سایت استان، سیدباقر کارگر در نشست خبری با جمعی ازخبرنگاران، ضمن تبریک پیشاپیش عید سعید فطر و دعوت از دانشگاهیان جهت شرکت در نماز با شکوه فطر به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

IMG-20150717-WA0012
وی در پاسخ به سوالی که مهمترین برنامه ی فرهنگی پیش روی شما چیست اظهار کرد: برنامه های متعددی بعد از تعطیلات تابستانه داریم از جمله مهمترین آنها همایش درون شهرستانی نقش همدلی در توسعه ی پایدار شهرسنان و با حضور جهره های نخبه ی شهرستان که مقیم کلان شهرها هستند تا از توانمندی ایشان به خوبی بهرمند شویم.
رئیس دانشگاه پیام نور دهدشت در پاسخ به این سوال که جایگاه پژوهش کجاست و آیا دانشگاه فعالیتی در این خصوص خواهد داشت ؟بیان داشت: آنچه که سبب پیشرفت و توسعه پایدار میشود پژوهش است و ما مقدمات ایجاد همایش ملی ادبیات عامیانه را فراهم و مکاتبات لازم را انجام و با توجه به داشتن پتانسیل لازم از جمله سه عضو علمی ادبیات در مقطع دکتری این کار را در آذر ماه شروع خواهیم کرد و اکنون در مرحله شناسایی اسپانسر مالی آن هستیم.
این مسئول در خصوص شیوه جذب دانشجو گفت: خود فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور دهدشت مبلغان خوبی برای معرفی دانشگاه هستند، و در طول این چهار پنج سال هم خوب تکریم شدند و هم نهایت تلاش جهت تحقق مطالبات علمی فرهنگی و رفاهی آنها به کار بسته شد و اکنون نیز قصد داریم با حضور اساتید و مشاوران گروه دانشگاه در سایت جدید انتخاب رشته ی رایگان را راه اندازی و حتی با چند کافی نت در این خصوص نیز صحبت شده و زمینه ی مساعدت به داوطلبان دانشگاهها را فراهم شده است.
کارگر در پاسخ به این سئوال که دانشگاه پیام نور دهدشت چه رشته هایی دارد و از چه امکاناتی برخوردار است ؟ تصریح کرد: این دانشگاه دارای 32 رشته از جمله مهندسی کامپیوتر، مهندسی فناوری اطلاعات، مهندسی صنایع، مهندسی صنایع، معماری، مدیریت بازرگانی،مدیریت اجرایی، حسابداری، اقتصاد، علوم اجتماعی، علوم تربیتی، حقوق، الهیات، تربیت بدنی، روانشناسی، جغرافیا، زیستشناسی، جغرافیا، زبان انگلیسی، زبان عربی، زبان فارسی و تاریخ می باشد.
وی ادامه داد: امکانات و تجهیزات دانشگاه خوب مطلوب است و چندین سایت کامپیوتری مجهز به اینترنت، آزمایشگاه زیست و فیزیک، تجهیزات معماری، صنایع وسالن ورزشی و لوازم رشته تربیت بدنی بخشی از این امکانات است، امیدواریم این زیر ساخت ها را نیز با مساعدت ویژه رئیس جدید دانشگاه پیام نور استان افزایش دهیم.
رئیس دانشگاه پیام نور در پاسخ به گسترش دانشگاه در خصوص تحصیلات تکمیلی اذعان داشت: با توجه به پتانسبل نیروی انسانی و استعداد منطقه اقدامات لازم در زمینه ایجاد رشته های ادبیات فارسی و حقوق انجام گرفته و طرح توجیهی آن نیز ارسال شده و موافقت هایی نیز صورت پذیرفته که امیدوارم در ترم آتی این اتفاق میمون بیفتد.
کارگر در پایان از اصحاب رسانه به عنوان یار غار اهل قلم و دانشگاه از مجموعه کارکنان، اساتید،دانشجویان، دانشگاه پیام نوردهدشت،و از روسای سابق و جدید دانشگاه پیام نور استان به خاطر مساعدت های خوبشان تقدیر و تشکر کرد.

گزارش و عکس: مسعود آرام

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • گلهای سوخته گفت:

  جاش مرغداری بزنن بهتره هیچ وسیله ازمایشگاهی و آزمایشگاه و سایت در پیام نور دهدشت موجود نیست

 • احمد گفت:

  فعلا که روسا هی عوض میشن و کارگر سر جاشه….

 • دانشجو گفت:

  اقای کارگر شما زحمت فضای سبزو قیافه دانشگاه رو بکش بقیش پیشکش
  این امکانات کجا بود ک ما ندیدیم:(

پربازديد