تاریخ درج خبر : 1394/04/28
کد خبر : ۵۱۳۵۰۱
+ تغییر اندازه نوشته -
مهدی حاجتی

یک بزرگتر است یا هجده؟!

سایت استان: مهدی حاجتی *
شاید در هیچ منطقی و با هیچ استدلالی نمیتوان “یک” را بزرگتر از “هجده” دانست ولی جریانی که یک رخداد تاریخی را رقم میزند، اثبات می کند که “یک” از “هجده” بزرگتر است و اگر آن “یک” هم خواست اکثریت ملت عزیز همیشه در صحنه استان فارس باشد که چشم به امید مدبران زمان خود دوخته اند.
شاید اکثر فعالان حوزه سیاست و یا وبگردانی که امور سیاسی استان پهناور فارس را از طریق سایتهای اینترنتی دنبال می کنند به تیترهای هفته جاری در مورد گزینه های احتمالی نمایندگان مردم شریف استان فارس در مجلس شورای اسلامی و گزینه حتمی دولت و وزارت کشور برای سمت استاندار فارس مواجه شده اند که “آیا در منطق دولت “یک” از “هجده”بزرگتر است؟”
شاید در بدیهی ترین اصول ریاضیات و در صورتی که این دو عدد صحیح باشند، بتوان گفت که “هجده” بزرگتر از “یک” است ولی دغدغه وکلای ملت در مجلس شورای اسلامی برای اثبات این موضوع باعث شد چند روز حقوق به حق موکلان نادیده گرفته شود و به استعفایی بروند که تداوم آن نه تنها کمکی به استان فارس نمی کند بلکه فرصت سازندگی فارس را بسوزانند و به این موضوع تحقق ببخشند که قطع یقین “یک” از “هجده”بزرگتر است که اینچنین برآشفته اند.
شما نمایندگان استان فارس در مجلس نهم ! آیا به این موارد فکر نکردید که اگر تاکتیک استعفای شما در عقب نشینی دولت از موضع انتصاب گزینه شایسته خود برای هدایت سکان استانداری فارس کارگر می افتاد ، سایر نمایندگان همفکرتان در دیگر استانها در ایامی که از عمر مجلس نهم مانده این را برای دولت ضعف دانسته و اسب خود را بیشتر می تاختند در حالیکه باید دولت را پس از پیروزی غرورآفرین هسته ای در تدوین برنامه های توسعه طلب همراهی کرد، با چالش مواجه میسازند!!؟؟؟ ویا اینکه فکر نکردید اگر دولت همچنان اصرار بر تصویب حکم گزینه ای را می داد(که الحق اصرارش ستودنی است) که با سابقه ای درخشان می تواند در توسعه ملی و جهانی فارس نقش ایفا کند و شما همچنان با این انتصاب بر استعفای خود اصرار کنید و یا در جلسه معارفه شرکت نکنید و یا با برنامه های مدیریت ارشد استان همسو نشوید ، چه کسانی از این بازی شما بازنده بیرون می آیند جز ملت ولایتمدار فارس!؟
موضعی که بر سر بومی نبودن گزینه دولت گرفتید را چه زود با عدم سابقه اجرایی ایشان در استان فارس تعویض کرده و چقدر حیف که ملت فارس وکلایی دارند که از یاد برده اند آخرین انتصاب دولت دهم برای استاندار فارس هم غیربومی بود و هم بدون سابقه اجرایی در فارس و هیچکس استعفا نداد. برخی از شما وکلای مردم همیشه بیدار فارس صحبت از الزام دیدگاه عمرانی گزینه نماینده عالی دولت در استان به میان آوردید که مراجعه به سابقه اجرایی و دریافت نشان دولتی “درجه دوم سازندگی” مهندس افشانی از رئیس دولت اصلاحات حجت را بر شما تمام کرد.
برخی از شما از عدم توجه دولت به خواسته ۵ میلیون جمعیت فارس اشاره کردید تا دوباره با هزینه کردن از سرمایه غنی انسانی نظام مقدس جمهوری اسلامی در خطه مبارز فارس ، به نفع خود و همفکرانتان بهره برداری شخصی نمایید که خود این ادعا توهین به جمعیتی است که تا چندسال پیش خس و خاشاکشان می نامیدند و با رأی قابل توجه (۵۸٫۲%) به دکتر روحانی این حق را برای خود قائلند که خواستار انتصاب فردی شایسته و همگام با برنامه های دولت در مدیریت ارشد استان شهیدپرور فارس باشند. با یک نظر سنجی ساده در سایتهای هم فکرتان نیز پی به این واقعیت می بردید که شاید در خوشبینانه ترین حالت چند صد نفر موافق نظر شما باشند نه بیشتر.
ای کاش میدانستید لا به لای این دغدغه ها و سهم خواهی هایتان ناخواسته به آتشی دامن زدید که حاشیه های رسانه ای دنیای مجازی زاگرس جنوبی استوار را به متن آوردید که اگر درایت و هوشمندی صاحبان اندیشه اصلاح طلبی در خطه دلاورخیز و ولایتمدار کهگیلویه و بویراحمد و شهرستانهای ممسنی و رستم نبود با عدم تصویب حکم مهندس افشانی دود این آتش به چشم فرزندان شایسته این خطه در سطوح مدیریتی می رفت.اکنون قوم سربلند لُر بدون نیاز به اثبات رابطه “هجده بزرگتر از یک” ، انتصاب مهندس افشانی به سمت استاندار فارس را پس از جشن هسته ای به شادی نشسته اند و بار دیگر از حماسه ای که در تاریخ ۲۴ خرداد ۹۲ خلق نمودند بر خود می بالند.
حال که وزیر محترم کشور با تدبیر حتی با استقبال از استیضاح، تسلیم سهم خواهی ها نگردید، از اوجب واجبات است که از لباس مقابله به مثل و لجاجت با دولت بیرون آیید و از توان و ظرفیتی که میتوان از این وزنه ارزشمند در بدنه دولت با پشتوانه هایی که خود از آن آگاهید گامهایی برای توسعه پایدار فارس و تثبیت جایگاه واقعی آن در سطح ملی و حتی خاورمیانه بردارید و با این گامها، اندک توجهی از مردمی که با استعفایتان آزرده خاطرشان کرده اید را برای انتخابات پیش رو به سوی خود جلب نمایید.

*کارشناس برنامه ریزی فرمانداری رستم

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد