تاریخ درج خبر : 1394/04/29
کد خبر : ۵۱۳۶۰۳
+ تغییر اندازه نوشته -

انتقاد رسانه محیط زیستی از غلامرضا تاجگردون

انتشار دو عکس از یک نماینده مجلس که در دامان طبیعت اسلحه شکاری در دست دارد، موجی از اظهارات موافقین و مخالفین را در شبکه های مجازی راه انداخت.
پس از انتشار دو عکس از غلامرضا تاجگردون نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی که به همراه چند نفر با اسلحه شکاری در موقعیت تیراندازی است، موافقان و مخالفان نسبت به این اقدام او موضع گرفتند.

25310_798
موافقان بر این باورند که «تیراندازی از ورزش های سفارش شده حضرت رسول اکرم(ص)» است و از نحوه لباس پوشیدن این نماینده مجلس و همراهانش می توان پی برد که تیراندازی آنها تفننی بوده و آشکار است که برای شکار نرفته اند و از سوی دیگر ایشان از حامیان و علاقمندان محیط زیست است و اگر چنین اتفاقی می افتاد با توجه به جایگاه این نماینده حتماً خبر آن زودتر منتشر شد. اصولاً در فضایی چنین شلوغ که در عکس مشخص است امکان تیراندازی با هدف شکار ممکن نیست.

25311_776
مخالفان این اقدام می گویند حتی اگر به نیت تفنن بوده باشد اقدام ستایش شده ای نیست و نباید اجازه عکس برداری از این صحنه را می دادند.
یک کاربر شبکه های مجازی که به نظر می رسد «محیط بان» باشد، با اشاره به لباس ها، عنوان کرده که در مواردی مدیران کل را دستگیر کرده اند که با لباس رسمی به شکار رفته بودند و آقای تاجگردون کارنامه مشخص و درخشانی در حمایت از محیط زیست ندارد.
کاربر دیگری با انتشار شعر «اگر ز باغ رعیت ملک خورد سیبی/برآوردن غلامان درخت از بیخ» از سعدی،نوشته است: وقتی نماینده مجلس در دل جنگل های زاگرس، دست به تفنگ – حتی به نیت تفریح و تفنن- می برد از مردم عادی دیگر چه انتظاری می توان داشت؟ این کار ممکن است باعث شود که تعداد بیشتری از مردم دست به اسلحه ببرند و طبیعت بیش از این ویران شود.

با اندکی جستجو در اینترنت می توان به منبع تصاویر دست پیدا کرد. بر اساس گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرنیوز این نماینده مجلس در اردیبهشت ماه سالجاری، همراه دو تن از معاونان استاندار و جمعی از مدیران کل و مسئولان شهرستانی از منطقه پیچاب در شهرستان باشت بازدید کرد.
در بخشی از این گزارش آمده است: « در تمام طول این سفر مردم هر روستا و به فراخور جمعیت و نزدیکی به جاده و کیفیت آن، اقدام به تیراندازی و شلیک تیرهوایی می کردند که به لحاظ ازدیاد تیرهای شلیک شده براحتی نمی توان آنها را تخمین زد و البته تاجگردون نیز در قسمتی از سفر برای دقایقی دست به اسلحه شد و چند شلیک داشت که موفق و ناموفق آن مورد تمجید قرار می گرفت!»
25312_262
نگاهی ساده به تصاویر هم نشان می داد که این نماینده مجلس قصد شکار نداشته است اما انتشار تصاویری از این دست در شبکه های مجازی و رسانه ها نه در شان نماینده مجلس است و نه به سود محیط زیست. انتظار می رود با توجه به وفور دوربین های عکاسی و شبکه های مجازی، چهره های سرشناس سیاسی و اجتماعی از دست زدن به چنین اقداماتی که آنها را گاه در معرض قضاوت های بی رحمانه قرار می دهد خودداری کنند.

منبع: زیست بوم

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • بیطرف گفت:

    جای سوال، چرا رسانه های ما فقط به دنبال سوژه میگردن

  • صدی گفت:

    درود و سلام بر نماینده عزیزمان

  • ناشناس گفت:

    درود پاک اهورا مزدا برغلام رضا تاجگردون وهمه هم استانی های عزیز،خواهشااز حاشیه ساختن در مورد شخص دانایی چون تاجگردون دست بکشید

پربازديد