تاریخ درج خبر : 1394/04/29
کد خبر : ۵۱۳۶۰۹
+ تغییر اندازه نوشته -

باقری: بیشترین بازدید از آبشار یاسوج صورت گرفت

مدیرکل گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از بازدید 892 هزار نفر از جاذبه‌های گردشکری بویراحمد و دنا در طول تعطیلات ایام عید فطر خبر داد و گفت: بیشترین اماکن گردشگری که مورد بازدید قرار گرفته پارک آبشار با تعداد 30 هزار نفر بوده است.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری استان ، محمود باقری از حضور کم‌سابقه مسافران و گردشگران در تعطیلات عید سعید فطر در دو شهرستان سردسیری بویراحمد و دنا خبر داد و بیان داشت: امسال هم به مانند گذشته تعداد پرشماری مسافر و گردشگر وارد این دو شهرستان شدند.

baghre mamod

وی با بیان اینکه شهرهای یاسوج و سی‌سخت تقریباً با حضور این تعداد مسافر و گردشگر قفل شده‌اند، افزود: در هیچ کدام از اماکن تفریحی و پارک‌ها و فضاهای سبز این دو شهر فضای خالی از مسافر و گردشگر نداریم.

مدیرکل گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد با قدردانی از تعامل همه دستگاه‌ها برای پذیرایی از مسافران و گردشگران گفت: باید بپذیریم که شهرهای ما گنجایش این حجم از مسافر را ندارند، به همین منظور باید برای سال‌های آینده فکری به حال آن شود.

وی تصریح کرد: برای مثال شهر یاسوج با ظرفیت و جمعیت 100 هزار نفری خود اکنون دو تا سه برابر گنجایش خود را به مسافر و گردشگر اختصاص داده و باید با کمک همه دستگاه‌ها، کمبودها را برای سال‌های آتی برطرف کنیم.

باقری در ادامه به آماری از حضور گردشگر در این دو شهرستان اشاره کرد و گفت: تاکنون 892 هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری این دو شهرستان بازدید کرده‌اند.

وی افزود: بیشترین تعداد اسکان را در پارک معلم شهر یاسوج با 624 هزار نفر داشته‌ایم.

این مسئول بیان کرد: بیشترین اماکن گردشگری که مورد بازدید قرار گرفته پارک آبشار با تعداد 30 هزار نفر بوده است.

گفتنی است، استان کهگیلویه و بویراحمد با همه شهرهای سردسیری و گرمسیری خود حدود 700 هزار نفر جمعیت دارد و جمعیت دو شهرستان بویراحمد و دنا بر روی هم حدود 200 هزار نفر است که اکنون 4 برابر این جمعیت 200 هزار نفری، مسافر و گردشگر وارد این دو شهرستان شده‌اند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد