تاریخ درج خبر : 1394/04/30
کد خبر : ۵۱۳۶۴۷
+ تغییر اندازه نوشته -

نیمی از بخش کشاورزی فلج شده است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با تشریح برخی تصمیمات غلط در حوزه کشاورزی گفت: نیمی از بخش کشاورزی یعنی دام و طیور فلج شد و تسهیلاتی در این حوزه پرداخت نمی‌شود.

جعفر گوهرگانی امروز در نشست پدافند غیرعامل بخش کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: می‌گویند کشاورزی محور است ولی در عمل شاهد اقدامی عملی و راه‌گشا نیستیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد افزود: سود دوران مشارکت را برای تسهیلات بخش کشاورزی صندوق توسعه ملی، نقدی کردند که باید سرمایه‌گذار و کشاورز ما این سود را بعد از یک سال به صورت نقدی و همه مبلغ تسهیلات را نیز بعد از دو سال، یک‌جا به بانک برگرداند.

گوهرگانی با بیان اینکه جملات کلیشه‌ای کشاورزی محور توسعه است و کشاورزی حرف اول را در امنیت می‌زند، نباید به یک شعار بدون پشتوانه اجرایی تبدیل شود، تصریح کرد: این یک واقعیت است که کشاورزی آنگونه که باید حمایت نمی‌شود.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم گندم و جو را از خارج از کشور وارد کنیم باید چنین سختی‌هایی را پیش پای بخش کشاورزی بگذاریم و دوره مشارکت تسهیلات صندوق توسعه ملی را 36 ماهه کنیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با تشریح برخی تصمیمات غلط در این حوزه، اضافه کرد: نصف بخش کشاورزی یعنی دام و طیور فلج شد و عملا تسهیلاتی در این حوزه پرداخت نمی‌شود.

وی تأکید کرد: اکنون همه امید ما و زحمت‌کشان عرصه تولید بخش کشاورزی به جلسات رفع موانع تولید در هیئت دولت است تا بلکه تصمیمات راه‌گشایی اتخاذ شود و برخی تصمیمات و قوانین سخت‌گیرانه لغو شود.

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد