تاریخ درج خبر : 1394/04/30
کد خبر : ۵۱۳۶۵۰
+ تغییر اندازه نوشته -

بازدید حدود 900هزار نفر از جاذبه‌های گردشکری بویراحمد و دنا در طول تعطیلات عید فطر

مدیرکل گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از بازید 900 هزار نفر از جاذبه‌های گردشکری بویراحمد و دنا در طول تعطیلات ایام عید فطر خبر داد.

محمود باقری در جمع خبرنگاران از حضور کم‌سابقه مسافران و گردشگران در تعطیلات عید سعید فطر در دو شهرستان سردسیری بویراحمد و دنا خبر داد و افزود: امسال همچون سال گذشته تعداد زیادی مسافر و گردشگر وارد این دو شهرستان شدند.
وی با بیان اینکه شهرهای یاسوج و سی‌سخت تقریباً با حضور این تعداد مسافر و گردشگر قفل شده‌اند، تصریح کرد: در هیچ کدام از اماکن تفریحی و پارک‌ها و فضاهای سبز این دو شهر فضای خالی از مسافر و گردشگر نداریم.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن قدردانی از تعامل همه دستگاه‌ها برای پذیرایی از مسافران و گردشگران خاطرنشان کرد: باید بپذیریم که شهرهای ما گنجایش این حجم از مسافر را ندارند، به همین منظور باید برای سال‌های آینده فکری برای این موضوع شود.
باقری تصریح کرد: برای مثال شهر یاسوج با ظرفیت و جمعیت ۱۰۰هزار نفری خود اکنون دو تا سه برابر گنجایش خود را به مسافر و گردشگر اختصاص داده و باید با کمک همه دستگاه‌ها، کمبودها را برای سال‌های آتی برطرف کنیم.
وی ادامه داد: تاکنون 900 هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری این دو شهرستان بازدید کرده‌اند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد اظهارکرد: بیشترین تعداد اسکان را در پارک معلم شهر یاسوج با ۶۲۴ هزار نفر داشته‌ایم.
باقری بیان کرد: بیشترین اماکن گردشگری که مورد بازدید قرار گرفته پارک آبشار با تعداد ۳۰ هزار نفر بوده است.
به گزارش ایسنا، استان کهگیلویه و بویراحمد با همه شهرهای سردسیری و گرمسیری خود حدود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و جمعیت دو شهرستان بویراحمد و دنا بر روی هم حدود ۲۰۰ هزار نفر است که اکنون چهار برابر این جمعیت ۲۰۰ هزار نفری، مسافر و گردشگر وارد این دو شهرستان شده‌اند.

منبع: ایسنا

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد