تاریخ درج خبر : 1394/04/30
کد خبر : ۵۱۳۶۶۴
+ تغییر اندازه نوشته -

معاون آبفا: 38 مخزن ذخیره آب در حوزه آبفای شهری استان وجود دارد

معاون بهره‌برداری آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه 38 باب مخزن ذخیره آب در حوزه آبفای شهری استان وجود دارد گفت: حجم این مخازن 107 هزار متر مکعب است.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد سید یعقوب فرجی در جمع خبرنگاران با شاره به اینکه در حال حاضر 138 هزار مشترک آب شهری در استان وجود دارد، اظهار کرد: آب شرب مورد نیاز شهروندان هم استانی از 4 حلقه چشمه و 61 حلقه چاه عمیق تامین می شود.
وی با اشاره به اینکه فرسودگی شبکه انتقال و توزیع آب شرب شهرها یکی از مشکلات اصلی پیش روی آبفای شهری است، تصریح کرد: در سال گذشته بیش از 248 مورد رفع شکستگی خطوط انتقال و 3064 مورد رفع شکستگی شبکه توزیع توسط آبفای شهری استان انجام شد.
معاون بهره‌برداری آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد افزود: یکی از مسائلی که در حال حاضر در اولویت حوزه بهره برداری آبفای شهری قرار دارد تلاش برای جلوگیری از هدر رفت آب است چرا که با توجه با افت شدید سطح آب چاه های تامین کننده آب شرب و کمبود آب باید از هرگون هدر رفت آب به شیوه های مختلف جلوگیری شئد.
وی از شهروندان خواست تا در صرفه جویی در مصرف آب را در همه حال به خصوص در روزهای گرم سال رعایت کنند.
فرجی با بیان اینکه با اصلاح الگوی مصرف آب و جلوگیری از انشعابات غیرمجاز بخش زیدی از مشکلات در حوزه آب شرب برطرف خواهد شد بیان کرد: جمع آوری انشعابات غیرمجاز در سطح شهرهای استان توسط چند تیم به صورت روزانه در حال انجام است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد