تاریخ درج خبر : 1394/04/31
کد خبر : ۵۱۳۶۷۷
+ تغییر اندازه نوشته -
گزارش مراسم معارفه استاندار فارس

درخواست استعفا از نمایندگان فارس/ افشانی آرامش رابه جلسه بازگرداند/ تصاویر

ساعت۱۸ عصر روز دوشنبه، هر دو طبقه سالن محل برگزاری مراسم تودیع و معارفه استانداران فارس مملو از جمعیتی بود که در همان ابتدای صحبت های رئیس مجمع نمایندگان استان فارس استعفا، استعفا را مرتب تکرار کرده تا بدان حد که واکنش مهندس افشانی را نیز در پی داشت؛ واکنشی که چندان هم نتوانست این انتقادات را آرام کند و در ادامه صحبت های رضائیان تدوام یافت.

1770584

مراسم تکریم و معارفه در زمان مقرر آغاز شد؛ سالن بالایی بیش از ظرفیت موجود خود تکمیل شد و عده ای ایستاده به تماشای مراسم نشسته بودند! ایستادن عده ای که باعث انتقاد نیز شد و یکی از افراد ایستاده تاکید کرد که اگر جای شما را داشتم؛ منم نشسته به تماشای مراسم می نشستم! موضوعی که خنده حاضرین در سالن بالایی مراسم را به همراه داشت.خنده ای که چندان دوامی نداشت و پس از آن تبدیل به شعارهایی در درخواست از نمایندگان و همچنین حمایت از استاندار جدید شد.

اندک زمانی بعد به مرور نمایندگان مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی وارد سالن شدند، در این میان اولین نماینده، دکتر دستغیب عضو هیات رئیسه مجلس بود که وارد سالن شد و مورد استقبال قرار گرفت.البته همه نمایندگان فارس هم نیامدند و بر اساس مشاهدات خبرنگار ما قریب ۶ نفر از مجموع ۱۸ نفری مجمع نمایندگان فارس در این مراسم حضور داشتند.

دکتر ضرغام صادقی ، نماینده اول شیراز نیز بر خلاف مسائلی که از عدم حمایت وی از استاندار جدید اعلام شده بود، به همراه وزیر کشور و مهندس افشانی وارد سالن شد و یکی از چهره های خندان نمایندگان فارس تا پایان این نشست بود.

شروع کننده برنامه سرپرست استانداری فارس بود که به ارائه گزارش عملکرد مدت کوتاه مسئولیت خود در این مسئولیت پرداخت وپس از آن رضایی کوچی رئیس مجمع نمایندگان استان فارس در ابتدای صحبت های خود با بیان اینکه فارس بزرگ است و به وحدت نیاز دارد و تلاش داریم همگی با وحدت فضا را برای فعالیت استاندار جدید مهیا کنیم.همین صحبت های کوتاه کافی بود تا جرقه اعتراض در سالن بالایی مراسم زده شود و با شعار بلند استعفا، استعفا خواستار روشن شدن دیدگاه های نمایندگان فارس در تعامل با مهندس افشانی باشند.

در ادامه این مراسم تبریک استاندار فارس شدن از طرف رئیس مجمع نمایندگان فارس به مهندس افشانی جرقه ادامه تشویق های شرکت کنندگان در این مراسم را به همراه داشت به گونه ای که با صدای بلند مجدد فریاد درود بر افشانی سلام بر روحانی در فضای سالن منعکس شد.

مردم شرکت کننده در این همایش البته به موضع مطرح شده رضایی، مبنی بر اینکه هیچ مشکلی با افشانی نداشتیم! نیز واکنش تندتری نشان دادند؛ که وی اعتنایی نکرد و با بیان اینکه گزینه هایی که معرفی کرده بودیم از افشانی به دولت تدبیر و امید نزدیک تر بودند، تاکید کرد: برخی تلاش کردند که این تلقی را در جامعه جا بیندازند که مشکل ایجاد شده با شاخص قومیتی سنجیده شده است.

وی تاکید کرد: شهادت می دهیم که با دوستان لر رابطه نزدیکی داریم؛ چرا که بسیار خوب در مدیریت ها عمل کرده اند.

وقتی رئیس مجمع نمایندگان فارس عنوان نمود که با افشانی سر جنگ نداریم و بنای ما این است که هر کسی بتواند خدمت کند از او حمایت کنیم، اعتراض ها شدت بیشتری گرفت که در این زمان مهندس افشانی از جای خود بلند شد و خواستار رعایت سکوت و فرصت ارائه سخنرانی به رضایی شد.

همین تشویق های مکرر و شعار درخواست استعفا، شرایطی به وجود آورد که مجری از تغییر ایجاد شده در برنامه خبر دهد و بر خلاف رسم مرسوم چنین مراسم هایی استاندار جدید، صحبت های خود را شروع نمود و از همان ابتدای کلام سعی کرد جو متشنج سالن را به سمت آرامش بکشاند.

افشانی9

افشانی، استاندار جدید فارس با بیان اینکه امروز وحدت باید به عنوان اولویت در استان فارس مد نظر قرار داشته باشد، گفت: من شناخت کاملی از استان فارس دارم، وجب به وجب آن را بازدید کردم و در این استان پروژه افتتاح نموده و بخشی از دوران تحصیلات دانشگاهی را نیز در اسن استان بوده ام.

وی که در همان ابتدای کلام خود به صورت غیر مستقیم پاسخ صحبتهای بعضی از نمایندگان را داد که اداعا داشتند وی فارس را خوبی نمی شناسد؛ ادامه داد: به لحاظ فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و … فارس را می‌شناسم و از امروز به بعد باید تمام صحبت‌ها و اختلافات گذشته کنار گذاشته شود.

استاندار فارس تاکید کرد: مردم به اندازه کافی مشکلات دارند و ما نباید با طرح مباحث مختلف، مشکلات مردم را افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه وقت خودمان را صرف حاشیه‌سازی در استان نکنیم، گفت: هیچ‌گونه پیشرفت و موفقیتی حاصل نمی‌شود مگر اینکه اتحاد، وحدت و همدلی در استان وجود داشته باشد.

افشانی تاکید کرد: آموزش و پرورش اولین و مهمترین اولویت من در استان فارس است و پس از آن با توجه به اینکه فارس استانی دامپروری و کشاورزی است، مباحث مربوط به خشکسالی و آب را پیگیری می‌کنم.

وی سپس با تشکر از همه کسانی که به وی در این مدت یاری سران بوده اند از جبهه اصلاحات نیز قدردانی ویژه نمود و تاکید کرد که برای پیشرفت فارس تمام تلاش خود را به کار خواهد بست.

نکته جالب اینکه در زمان صحبت های استاندار جدید؛ بارها افراد حاضر در سالن وی را تشویق کردند.

پس از صحبت ها، سالن آرامش بیشتری به خود گرفت، استاندار سابق فارس گزارش عملکرد خود را ارائه نمود و سپس وزیر کشور به بیان اینکه من به سخنان خود در زمانی که رأی اعتماد مجلس را گرفتم، پایبندم و هر زمانی که لازم باشد، پاسخگوی مجلس خواهم بود.

این بخش صحبت های رحمانی فضلی واکنشی به صحبت های رئیس مجمع نمایندگان فارس بود که متن صحبت های وی در روز رای اعتماد را برای یادآوری هماهنگی با مجلس در معرفی استانداران قرائت کرده بود.

رحمانی فضلی سپس ادامه داد: تاکنون اکثر استانداران کشور را با مشورت نمایندگان انتخاب کرده‌ام اما در برخی مواقع خود نمایندگان به اجماع نرسیده‌اند و یا اینکه مقتضیات دولت باعث شد که انتخاب جداگانه‌ای داشته باشیم.

منبع: سلام دنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد