تاریخ درج خبر : 1394/04/31
کد خبر : ۵۱۳۷۲۳
+ تغییر اندازه نوشته -
فرماندار گچساران خبر داد

اختصاص 25 میلیارد تومان اعتبار به پروژه آزادراه بابامیدان ـ گچساران ـ بهبهان

فرماندار گچساران از اختصاص 25 میلیارد تومان اعتبار به پروژه آزادراه بابامیدان ـ گچساران ـ بهبهان خبر داد و گفت: این اعتبار نسبت به سال گذشته سه برابر افزایش داشته است.

 عبدالرحیم رحیمی عصر دیروز در جلسه بررسی روند اجرایی و رفع معارضات قطعه سوم باند دوم بزرگراه بابامیدان ـ گچساران ـ بهبهان که با حضور مسئولین و پیمانکاران در سالن فرمانداری برگزار شد، با تاکید بر اهمیت راه‌های ارتباطی و ضرورت توسعه آن‌ها، اظهار کرد: با توجه به قرارگرفتن شهرستان گچساران در مسیر جاده‌های ترانزیتی و محورهای مواصلاتی استان‌های جنوبی نیز توسعه و بهسازی این جاده‌ها، افزایش ایمنی و روان کردن ترافیک نیز امری بسیار ضروری است.

وی به عملیات اجرایی بزرگراه بابامیدان ـ گچساران ـ بهبهان اشاره کرد و بر اهمیت این پروژه عظیم ملی در راستای توسعه ناوگان حمل و نقل جاده‌ای کشور و این شهرستان تاکید کرد و گفت: اجرای این پروژه در واقع موجب کاهش مصرف سوخت، انرژی، هزینه‌ها و افزایش ظرفیت ترافیکی کریدور جنوب به شمال می‌شود.

فرماندار گچساران با بیان اینکه قطعه سوم باند دوم این بزرگراه به طول 37 کیلومتر از انتهای کمربندی گچساران شروع می‌شود، افزود: این پروژه پس از امتدادیابی به سمت شمال غرب، به پل خیرآباد منتهی می‌گردد.

رحیمی تملک اراضی کشاورزی و معارض در مسیر را یکی از مهم‌ترین مشکلات اجرای این پروژه عنوان کرد و اظهار داشت: امید است که با همکاری مردم و مسئولان با برطرف شدن این مشکل نیز شاهد افتتاح هرچه زودتر این بزرگراه شویم.

این مقام مسئول در ادامه، مشخص کردن زمین‌ها و معارضان موجود در مسیر این پروژه را با رعایت موازین اخلاقی و احترام به کشاورزان را در دستور کار مسئولان اجرایی پروژه قرار داد و تاکید کرد: مسئولان هرچه سریع‌تر اقدامات لازم را برای اجرایی کردن طرح انجام دهند.

وی با بیان اینکه تسریع در پروژه‌های راه‌سازی نیازمند تخصیص به موقع اعتبارات، مساعدت و همکاری بیشتر مسئولان و مردم است، خواستار همکاری هرچه بیشتر کشاورزان با مسئولان و پیمانکاران پروژه در راستای ادامه انجام کار و همچنین تسریع در روند اجرای پروژه شد.

 فرماندار گچساران با اشاره به استعدادهای بالقوه و بالفعل این شهرستان و با تاکید بر لزوم توسعه و پیشرفت شهرستان در زمینه‌های مختلف، اذعان کرد: مردم خوب و متدین این شهرستان مستحق داشته‌های بسیاری هستند.

نماینده عالی دولت در گچساران با بیان اینکه شهرستان گچساران به علت قرار گرفتن در مسیر ترانزیتی، نقش مهمی در جذب سرمایه‌گذار در بخش‌های مختلف صنعت، کشاورزی و … دارد، عنوان کرد: فراهم کردن زمینه جذب سرمایه‌گذار در این شهرستان گام موثری در رونق اقتصاد و ایجاد اشتغال پایدار در استان است.

رحیمی با اشاره به اینکه اقدامات موثری طی چندسال اخیر در توسعه و عمران گچساران صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: امسال با پیگیری‌های نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی و همدلی، تعامل بین مسئولان و حمایت‌های ویژه دولت تحولات عظیمی در حوزه عمرانی، فرهنگی و… شهرستان به وجود آمده است.

این مقام مسئول در پایان با بیان اینکه امسال تامین اعتبار بسیاری از پروژه‌های ملی استانی شهرستان به تصویب مجلس و موافقت استان رسیده است، اذعان کرد: 25 میلیارد تومان اعتبار امسال به پروژه آزاد‌راه بابامیدان ـ گچساران ـ بهبهان امسال تخصیص داده شد که نسبت به سال گذشته سه برابر افزایش داشته است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد