تاریخ درج خبر : 1394/04/31
کد خبر : ۵۱۳۷۲۸
+ تغییر اندازه نوشته -

۶ میلیارد ریال یارانه شیر به دامداران کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شد

رئیس سازمان جهادکشاورزی کهگیلویه و بویراحمد از پرداخت یارانه شیر دامداران این استان خبر داد و گفت: در این زمینه ۶ میلیارد ریال یارانه پرداخت شده است.

جعفر گوهرگانی اظهار داشت: طبق مصوبه هیئت وزیران دستورالعمل توزیع یارانه مابه التفاوت قیمت شیر خام تحویلی به کارخانجات صنایع لبنی به استان‌ها ابلاغ شد که در این زمینه طبق قانون اقدامات لازم برای پرداخت یارانه شیر به ازای هر کیلوگرم 146 تومان به دامداران واجد شرایط انجام شد.
وی با اشاره به اینکه دولت قیمت پایه فروش شیر را 1 هزار و 440 تومان اعلام و بسته به نوع کیفیت 10 درصد را یارانه می‌دهد، عنوان کرد: حمایت از گاوداران صنعتی تولید شیر به طور ویژه در دستور کار مجموعه جهادکشاورزی استان است.
گوهرگانی ابراز کرد: با توجه به اینکه تولید غذای سالم از جمله سیاست‌های دولت تدبیر و امید است بسته‌های حمایتی ویژه از جمله پرداخت یارانه شیر را به مراکز جمع‌آوری خرید شیر را در دستور کار دارد.
قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در کهگیلویه و بویراحمد افزود: طبق تفاهم نامه استانی با سازمان اقتصادی کوثر مقرر شده یک مجتمع گاوداری هزار راسی در منطقه سقاوه مارگون احداث شود که در صورت تحقق این مهم در زمینه تولید مواد لبنی استان کمک شایانی می‌شود.

منبع: تسنیم

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد