تاریخ درج خبر : 1394/04/31
کد خبر : ۵۱۳۷۳۲
+ تغییر اندازه نوشته -

واحدهای تولید مصالح ساختمانی غیراستاندارد تعطیل خواهند شد

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تمام واحدهای تولید مصالح ساختمانی غیراستاندارد در این استان تعطیل خواهند شد.

مهدی متقیان با اشاره به کیفیت پایین استاندارد در واحدها و کارخانه های تولید مصالح ساختمانی کهگیلویه و بویراحمد، افزود: هشدارها و تذکرهای لازم به صاحبان این واحدها برای استانداردسازی و دریافت نشان استاندارد داده شده است.

وی با بیان اینکه از اوایل مرداد امسال گشت ها و نظارت جدی از سوی اکیپ ها و کارشناسان اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی کهگیلویه و بویراحمد از واحدهای تولید مصالح ساختمانی این استان آغاز می شود، اظهار کرد: عزم مسوولان این اداره کل با همکاری نهادهای نظارتی از جمله اداره کل تعزیرات حکومتی استان نیز برای برخورد با متخلفان جدی است.

متقیان بیان کرد: با بررسی های انجام شده بیش از 75 درصد از مجموع حدود 300 واحد تولید مصالح ساختمانی کهگیلویه و بویراحمد علامت و نشان استاندارد ندارند.

وی عنوان کرد: این در حالی است که کهگیلویه و بویراحمد جزو مناطق زلزله خیز کشور بوده و در معرض انواع خطرات ناشی از سیل و حوادث پیش بینی نشده قرار دارد.

متقیان ابراز داشت: چنانچه واحدهای تولید مصالح ساختمانی غیراستاندارد استان در موعد مقرر نسبت به دریافت نشان و علامت استاندارد اقدام نکنند با برخی جرایم و محدودیت ها شامل لغو پروانه بهره برداری، قطع برق، محروم شدن از دریافت تسهیلات بانکی و نداشتن اجازه تبلیغات در صدا و سیما مواجه می شوند.

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی کهگیلویه و بویراحمد افزود: ضریب نفوذ استاندارد در کشور 65 درصد و در این استان حدود 20 درصد است.

متقیان گفت: یکی از مهمترین اولویت های کاری اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی کهگیلویه و بویراحمد ترویج روزافزون فرهنگ استاندارد بین قشرهای مختلف مردم این استان است.

وی با اشاره به اقدامات مطلوب اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی کهگیلویه و بویراحمد در زمینه وسایل بازی در پارک های این استان، بیان کرد: در گذشته تنها یک مجوز بهره برداری وسایل بازی در این استان وجود داشت در حالی که هم اکنون بیشتر آنها مجوز دارند.

متقیان اظهار کرد: گاهی اوقات از نشان استاندارد سوء استفاده شده و کالاهای تولیدی دارنده این علامت کیفیت مطلوبی ندارند.

وی عنوان کرد: با افرادی که نشان و علامت استاندارد را جعل کنند برخورد جدی خواهد شد.

متقیان ابراز داشت: ماشین های پخت نان در نانوایی ها مشمول استاندارد اجباری هستند اما صاحبان بسیاری از نانوایی های کهگیلویه و بویراحمد به این امر مهم توجه نمی کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد