تاریخ درج خبر : 1394/04/31
کد خبر : ۵۱۳۷۳۶
+ تغییر اندازه نوشته -

پلمپ مراکز عرضه مرغ زنده در شهرستان چرام

مسعود احتشامی، رئیس شبکه بهداشت و درمان چرام از پلمپ مراکز عرضه مرغ زنده در این شهرستان خبر داد.

صبح امروز در جمع خبرنگاران از پلمپ مراکز عرضه مرغ زنده در شهرستان چرام خبر داد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان چرام، اظهار کرد: کلیه مراکز عرضه مرغ‌فروشی زنده که 9 مرکز بودند، در سطح شهر چرام و و حومه آن پلمب شدند.

وی افزود: این اقدام با همکاری شبکه بهداشت و درمان، شبکه دامپزشکی، نیروی انتظامی و دادگستری شهرستان چرام در جهت تامین سلامت شهروندان و رفع عوامل تهدید‌کننده بهداشت عمومی انجام گرفت.

این مسئول با اشاره به نکاتی در خصوص عرضه مرغ زنده، عنوان داشت: در خصوص مکان‌های عرضه این مرغ‌ها به‌دلیل شرایط موجود آنها، به شدت آلوده‌کننده و غیربهداشتی است.

احتشامی تصریح کرد: فاضلاب، فضولات و پسماند حاصل از ضایعات کشتار آنها علاوه بر آلودگی محیط زیست، باعث انتشار بوهای نامطبوع و غیرقابل تحمل برای ساکنین مجاور این اماکن می‌شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان چرام، خاطرنشان کرد: سلامت این مرغ‌ها چون قبل از عرضه و کشتار، توسط دامپزشکی تعیین و سنجش نشده، ممکن است بیمار باشند و یا اینکه از تحویل توسط کشتارگاه‌ها پس زده باشند که اگر یک مورد از این مرغ‌ها بیمار باشد به‌دلیل شرایط ناسالم نگهداری و کشتار، این بیماری به سایر مرغ‌ها تسری پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه گواهی سلامت متصدیان و فروشندگان در این اماکن نیز مورد تایید مراکز بهداشتی نیست، ابراز کرد: به همین دلیل این فعالیت به هیچ‌وجه قانونی و بهداشتی نیست و در واقع تهدیدی علیه بهداشت عمومی شهروندان است که هیچ مجوزی برای اقدام خود از ادارات مرتبط در این زمینه ندارند.

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد