تاریخ درج خبر : 1394/04/31
کد خبر : ۵۱۳۷۴۰
+ تغییر اندازه نوشته -

33 قلم داروی تاریخ مصرف گذشته دامپزشکی در کهگیلویه و بویراحمد معدوم شد

رئیس اداره دارو و درمان اداره‌کل دامپزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای حفظ سلامتی جامعه، 33 قلم داروی تاریخ مصرف گذشته دامپزشکی در کهگیلویه و بویراحمد معدوم شد.

جهانگیر نیک‌بخت صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان این که نظارت کاملی بر روند توزیع دارو در استان کهگیلویه و بویراحمد می‌شود اظهار کرد: برای جلوگیری از هرگونه تخلفی، دامپزشکی وظایف نظارتی خود را به درستی انجام می‌دهد.

وی از نظارت همیشگی بر فعالیت و کار داروخانه‌های دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و افزود: اگر چنین نظارتی وجود نداشته باشد آسیب‌های جدی بر سلامت جامعه وارد خواهد شد.

این مسئول بیان کرد: به دلیل این که عدم رعایت موازین علمی، فنی و بهداشتی در عرضه و مصرف داروهای دامی ضررهای جدی به سلامت جامعه و اقتصاد کشور وارد می‌کند، همه داروخانه‌های دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد زیر نظر نظارت همیشگی اداره‌کل دامپزشکی قرار دارند.

وی در ادامه افزود: فروش داروهای تاریخ مصرف گذشته و یا فاقد مجوز و عدم رعایت شرایط صحیح نگهداری داروها از جمله عمده‌ترین تخلفاتی است که امکان وقوع آن در داروخانه‌ها به دقت مورد بررسی اکیپ‌های نظارتی و کارشناسان فنی دامپزشکی قرار می‌گیرد.

این مسئول تصریح کرد: به همین منظور از ابتدای سال جاری تاکنون طی بازرسی‌های صورت گرفته تعداد 33 قلم داروی تاریخ گذشته و یا فاقد مجوز کشف، ضبط و معدوم شده است.

رئیس اداره دارو و درمان اداره‌کل دامپزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: برای رعایت موضوعات زیست‌محیطی این حجم از دارو در مجتمع فن‌آوری پسماند زیست اراک در استان مرکزی معدوم‌سازی شد.

این مسئول در دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به این که همه ما مسئولان در برابر سلامت جامعه مسئول هستیم کار دامپزشکی را در جامعه برای سلامت بسیار حساس ذکر کرد و از آمادگی این دستگاه در کهگیلویه و بویراحمد برای شنیدن هرگونه نظرات و پیشنهادات مردم برای بهبود فعالیت‌ها خبر داد.

وی افزود: دامداران بهترین همکار برای نیروهای دامپزشکی به‌شمار می‌روند که با مشاهده هرگونه علائم بیماری دامپزشکی را در اسرع وقت در جریان امور قرار داده تا این که بتوانیم از شیوع و ترویج بیماری‌ها در کمترین زمان ممکن جلوگیری کنیم.

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد