تاریخ درج خبر : 1394/05/01
کد خبر : ۵۱۳۷۷۷
+ تغییر اندازه نوشته -

وضعیت ۳۰ هزار پرونده واگذاری اراضی ملی در کهگیلویه و بویراحمد تعیین تکلیف می‌شود

مدیرکل منابع‌طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون ۳۰ هزار مورد در این استان واگذاری زمین منابع ملی انجام شده که بسیاری از این طرح‌ها اجرایی نشده است.

عزت‌الله بهشتی‌فرد از فعال شدن کمیسیون ماده 3 در این استان خبر داد و اظهار داشت: وضعیت اراضی ملی واگذار شده به متقاضیان سرمایه‌گذاری از اول انقلاب تاکنون تعیین تکلیف می‌شود.
وی عنوان کرد: تاکنون 30 هزار مورد در این استان واگذاری زمین منابع ملی انجام شده که بسیاری از این طرح‌ها اجرایی نشده و افراد خود را مالک اراضی ملی می‌دانند و در برخی مواقع احتمال خرید و فروش نیز وجود دارد.
مدیرکل منابع‌طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه روند قانونی برای بازپس‌گیری اراضی ملی که متقاضیان سرمایه‌گذاری نسبت به اجرای طرح اقدام نکرده‌اند، انجام نشده است، افزود: طبق بررسی‌های اجمالی که داشتم تنها یک یا دو مورد اخطار دارند.
بهشتی‌فرد ابراز کرد: طبق قانون افراد متقاضی سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف که اراضی ملی جهت اجرای طرح واگذار شده ولی هنوز خبری از اجرا نیست باید 2 اخطار از طریق منابع طبیعی و آبخیزداری صورت گیرد و بعد فسخ قرارداد شود.
وی از فعال شدن کمیسیونی در سازمان جهادکشاورزی در زمینه نظارت بر اراضی ملی واگذار شده خبر داد و گفت: تاکنون موارد مختلفی را خواستیم با متقاضی فسخ قرارداد کنیم ولی دفترخانه به دلیل نبود 2 اخظار توسط منابع طبیعی و آبخیزداری از این اقدام ممانعت می‌کند.

مدیرکل منابع‌طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد با انتقاد از اینکه در گذشته نسبت به اراضی ملی بی‌تفاوت بوده‌اند به طوری که پیگیر اجرای طرح سرمایه‌گذار نبوده‌اند، تصریح کرد: هم اکنون عزم جدی برای تعیین تکلیف اراضی ملی واگذار شده در این استان وجود دارد به طوری که در تمامی هفته‌ها کمیسیون نظارتی ماده 3 در استان تشکیل می‌شود.
بهشتی‌فر با اشاره به اینکه 400 حکم بازپس‌گیری داریم، افزود: انتظار می‌رود صدا و سیمای مرکز استان نسبت به پخش تصاویر قلع و قمع درختان در اراضی ملی اقدام نکند زیرا در این صورت عامه مردم از اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بدبین می‌شوند.

منبع: تسنیم

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد