تاریخ درج خبر : 1394/05/01
کد خبر : ۵۱۳۷۸۱
+ تغییر اندازه نوشته -

۳۰۰ خانوار شهرستان بویراحمد برای احداث سرپناه ۱۷ سال بلاتکلیف هستند

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۳۰۰ خانوار یاسوجی ۱۷ سال پیش زمینی را در روستای سروک در ۵ کیلومتری مرکز استان از این اداره جهت ساخت مسکن خریداری کردند ولی همچنان در بلاتکیفی بسر می‌برند.

ابراهیم فرزانه اظهار داشت: 17 سال پیش در منطقه سروک سه نقطه از زمین‌های منابع ملی مشخص و روند قانونی برای واگذاری انجام و به مردم نیازمند و بدون منزل واگذار شد.
وی با اشاره به اینکه این اراضی واگذار شده و دیگر دولت مالک نیست، عنوان کرد: برخی از اهالی مردم روستای سروک اجازه ساخت و ساز در این زمین‌ها را نمی‌دهند و دهیاری و شورای اسلامی روستا مانع ساخت و ساز مردم می‌شوند و معتقدند این محل جهت احداث ساختمان مطلوب نیست و باید در این محل فضاهای عمومی پیش‌بینی شود.
فرزانه خواستار همکاری مسئولان استانی برای رفع نگرانی 300 خانوار شهرستان بویراحمد شد و افزود: حتی برخی از افرادی که این زمین‌ها به آنها واگذار شده نسبت به فروش زمین خود اقدام کرده‌اند.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: تنها راه رفع این مشکل خرید زمین‌های کشاورزی جنب زمین‌های مورد نظر است و باید بتوانیم رضایت متقاضیان را نیز فراهم کنیم و با یک قیمت مناسب به آنان واگذار کنیم.
فرزانه ابراز کرد: انتظار می‌رود مسئولان استانی برای رفع این مشکل تلاش کنند تا بتوانیم در کمترین زمان ممکن بلاتکلیفی 17 ساله 300 خانوار شهرستان بویراحمد پایان دهیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد