تاریخ درج خبر : 1394/05/01
کد خبر : ۵۱۳۸۰۰
+ تغییر اندازه نوشته -

شورای شهر دهدشت همچنان درگیر مسائل حاشیه ای؛ اختلافاتی که روز به روز بیشتر می شوند

پس از آنکه دو عضو شورای شهر دهدشت در گفتگو با رسانه‌ها از اقدام شهرداری دهدشت مبنی بر بی احترامی و جلوگیری از خروج آنها از شهرداری پس از انجام وظایف نظارتی خبر دادند، اعضای فراکسیون اقلیت شورای شهر دهدشت با مراجعه به دادگستری شهرستان کهگیلویه خواستار بررسی و اقدام قضایی علیه شهرداری شهر دهدشت شدند.
رئیس شورای اسلامی شهر دهدشت در نطق پیش از دستور جلسه علنی شورای شهر دهدشت ضمن اعلام این خبر، در تذکری خواستار احترام فراکسیون اقلیت شورا به رعایت سلسله مراتب اداری و اصول دموکراسی گردید و از آنها خواست که در صورت وجود شکوائیه علیه شهرداری آن را طبق سلسله مراتب اداری ابتدا در صحن شورا مطرح نمایند.
حمید رضا داورپناه با انتقاد از این فراکسیون و تاکید بر اینکه هیچ گونه مکاتبه یا شکوایه رسمی به هیات رئیسه شورای شهر دهدشت واصل نگردید، افزود: احترام و تکریم اعضای شورا و حمایت از آنان در برابر بی احترامی ها را وظیفه خود دانسته و وجود اختلاف سلیقه در بین اعضای شورای شهر را امری طبیعی می دانیم اما اینکه این اختلاف دیدگاه به محاکم قضایی کشانده شود زیبنده جایگاه رفیع شورا نیست.
رئیس شورای شهر دهدشت تصریح کرد: با توجه به اختلافات پیش آمده بین اعضای شورای شهر چندی پیش جلسه ای را با حضور فرماندار شهرستان و نهادهای امنیتی مسئول برگزار کردیم و در آن جلسه مسئولین نظارتی خواستار تنش زدایی و وفاق و همدلی اعضای شورا شدند و به اعضای طیف اقلیت نیز توصیه لازم برای کاهش اختلافات صورت گرفت اما متاسفانه این فراکسیون ضمن بی توجهی به این تاکیدات و همچنین بدون مشورت با سایر اعضای شورا ورود دستگاه قضایی به اختلاف بین برخی از اعضای شورا و شهرداری را خواستار شده اند و ما از جایگاه هیات رئیسه این مساله را نکوهش و محکوم میکنیم.
داورپناه در پایان این اختلافات و ایجاد روحیه وفاق و همدلی بین اعضای شورای شهر برای حل مشکلات شهروندان شهر دهدشت را خواستار شد.
رجبعلی حقانی ضمن واکنش به سخنان رئیس شورای شهر دهدشت در جلسه علنی شورای شهر تصریح کرد: فراکسیون اقلیت شورا ضمن احترام به اصول همدلی خواستار حل مسالمت آمیز اخلافات پیش آمده با شهرداری گردید که در این زمینه اقدام اعتماد ساز و مناسبی از سوی شهردار دیده نشد و در راستای صیانت از جایگاه نمایندگی مردم و حقوق آنان خواستار اقدام قانونی از طریق دستگاه قضایی شدیم و طبیعتا اقدام غیر قانونی از سوی شهرداری و اقدام قانونی توسط ما صورت گرفت و ما بر خواسته های قانونی خود و ضرورت نقش نظارتی شورا تاکید داریم
علی محمد موسوی امجد دیگر عضو این فراکسیون نیز هدف خود را اجرای قانون و احترام به آن دانسته و افزود اصلاح امور و دفاع از حقوق شهروندان وظیفه همه اعضای شورا بوده و ما تا حصول این مهم از خواسته ها و مواضع اصولی خود عقب نشینی نخواهیم کرد.

منبع: دهدشت وب

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • سمیرا گفت:

  سلام .
  من یه شهروند 19 سالمه ام . هنوز پام به دانشگاه باز نشده . بی شک از خیلی از مسائل بی اطلاعم . ولی حداقلش اینه که یه سری چیز ها رو میتونم با قدرت بیناییم ببینم . تو این سال هایی که دهدشت زندگی کردم ، این شهر یک بار حتی از نظر ظاهری نتونست دلربا بشه ، اما اقای تخشا تونستن تا حدودی زیبایی به ظاهر شهر ببخشن! پس عملکرد ایشون رو نسبت به بقیه بیشتر تایید می کنم.

 • محمد ب گفت:

  اقایان شورای حل اختلاف بس کنید قوم گرایی را شخصیت هایی مانند شما جو دهدشت را خراب کردن مطما باشید با این کارها باید فاتحه مجلس را هم خواند …

 • همشهری گفت:

  با سلام خدمت مسوول محترم سایت – جناب اقای حقانی جای تاسف دارد که شخصیتی مثل حضرتعالی گول ترفندهای قومی قبیله ای اقای موسوی امجد را بخورید . دکتر تخشا بخاطر اینکه تا الان مثل ادوار گذشته چون 40-50 قطعه از زمینهای بیتالمال به خود اختصاص نداد دنبالش سم پاشی میکنید و بس

 • ناشناس گفت:

  با سلام خدمت ………………………-اینطوری که این دو بزرگوار نشسته اند انگار تا الان کل مشکلات مردم در زمینه های مختلف توسط این دو نفر حل و فصل میشد . جناب اقای موسوی امجد خدایی جو شهرداری را مثل اموزش و برورش خراب نکن . همه میدونن اینطور که شما دو نفر زانوی غم در بغل گرفتیید نیست اگه در شهرداری خبری بئده اولش شما دو نفر نقش داشتید و دارید.

 • دهدشتیان گفت:

  اقلیت اقای رجبعلی خان حقانی وجناب آقای موسوی امجد(پوش سابق) شما دنبال چی هستین؟به نظر اکثریت تمکین کنید.میدانید که مردم از شما رویگردان خواهند شد

 • دلگیر گفت:

  انچه ازبیانات موسوی امجدبرمی اید مطرح کردن نام خود است ودنبال کردن گزینه شهرداری است این را باید بداند ایشان باید از سد همین اعضای شورای شهر بگذر .اگر می خواست به قانون عمل کند شکوائیه خودرا کتبا قبلا در خود شورا مطرح می کردبعد دردادگستری

  • دلگشا گفت:

   شهرداربایدزمین گیرشود.خیانت به حقوق مردم هم حدی دارد.مسوولین بایداقدام دلسوزانه وخدابسندانه انجام دهند

پربازديد