تاریخ درج خبر : 1394/05/01
کد خبر : ۵۱۳۸۰۶
+ تغییر اندازه نوشته -

دارندگان بیمه سلامت نسبت به تمدید اعتبار دفترچه های خود اقدام کنند

مدیرکل بیمه سلامت کهگیلویه وبویراحمد تاکید کرد: دارندگان بیمه سلامت همگانی در استان که تاریخ اعتبار دفترچه های آنان یا به اتمام رسیده و یا رو به اتمام است نسبت به تمدید آنها اقدام کنند.

سید یدالله حسینی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به اینکه اعتبار این دفترچه ها یکساله بوده و تاریخ اعتبار برخی از آنها گذشته ضروری است دارندگان این نوع دفترچه ها برای تمدید دفاتر بیمه ای خود نیز شتاب بخشی کنند.

وی بیان کرد: از اوایل مرداد امسال نیز امکان ارایه خدمات درمانی از سوی موسسات و مراکز درمانی طرف قرارداد با بیمه سلامت به دفترچه های تاریخ گذشته ممکن نخواهد بود.

حسینی اظهار کرد: متقاضیان و دارندگان بیمه سلامت همگانی در استان برای تمدید دفترچه های خود به دفاتر پیشخوان طرف قرارداد با بیمه سلامت و یا به ادارات تابعه در شهرستان ها و بخش های مختلف استان مراجعه کنند.

وی تصریح کرد: تمدید دفترچه های بیمه سلامت نیز به صورت رایگان بوده و تنها مبلغ 10 هزار ریال بابت چاپ دفترچه از بیمه شدگان دریافت می شود.

حسینی جمعیت زیرپوشش بیمه سلامت همگانی در استان را 38 هزار نفر اعلام کرد.

وی تصریح کرد: از مجموع جمعیت 670 هزار نفری در کهگیلویه وبویراحمد نیز 471 هزار نفر از آنها زیرپوشش بیمه سلامت قرار دارند.

حسینی افزود: 101 هزار نفر از این تعداد بیمه کارمندی، 298 هزار نفر روستایی، سایر اشخاص 34 هزار نفر و بیمه همگانی سلامت نیز 38 هزار نفر است.

وی ابراز داشت: با توجه به بررسی های انجام شده اجرای طرح تحول سلامت و عزم دولت یازدهم برای پوشش بیمه ای کل جامعه حدود 15 تا 20 درصد جمعیت استان فاقد پوشش بیمه ای هستند.

حسینی از اجرای مطلوب و رضایت بخش طرح تحول سلامت در مراکز درمانی ، بیمارستان ها و سازمان های بیمه ای در استان خبر داد و گفت: با اجرای مناسب این طرح بسیاری از چالش ها و مشکلات موجود در حوزه درمان مرتفع شده است.

وی ماندگاری پزشکان ، کاهش محسوس پرداختی از جیب مردم از حدود 40 درصد به به شش تا سه درصد برای روستاییان و افزایش کیفیت خدمات پزشکی و درمانی را از جمله مزایای قابل مشهود در اجرای تحول سلامت ذکر کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد