تاریخ درج خبر : 1394/05/02
کد خبر : ۵۱۳۸۱۸
+ تغییر اندازه نوشته -

60 میلیارد ریال برای اجرای طرح تحول سلامت در این بیمارستان هزینه شد

رییس بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج گفت: تاکنون 60 میلیارد ریال در قالب هفت بسته خدمتی برای اجرای طرح تحول نظام سلامت در این بیمارستان هزینه شده است.

فرزاد وفایی در نشست با جمعی از خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد افزود: پارسال حدود شش هزار و 400 زایمان در بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج انجام شد که از این تعداد دو سوم معادل چهار هزار و 266 مورد طبیعی و یک سوم معادل دو هزار و 133 مورد نیز به روش سزارین بوده است.

وی بیان کرد: بر اساس طرح تحول نظام سلامت باید هر سال دو و نیم درصد از زایمان های سزارینی در بیمارستان های کشور کاهش یابد و در سال 93 بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج جزو بیمارستان های برتر کهگیلویه و بویراحمد در این زمینه بود.

وفایی با اشاره به دو مورد مرگ زنان باردار در بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج در سال 93، اظهار کرد: پرونده آنها در اداره کل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد در حال بررسی و پیگیری است.

وی به یک مورد مرگ زن باردار در بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج در سال 92 اشاره و عنوان کرد: بررسی ها نشان می دهد که میزان قصور تیم پزشکی و درمانی اعم از ماما، پزشک و پرستار در این زمینه بین 15 تا 20 درصد بوده است.

وفایی ابراز داشت: علاوه بر احکام صادره از سوی اداره کل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد در مورد این پرونده تنبیه و جرایمی نیز برای مقصران آن اعمال شده است.

وی با اشاره به فوت یک زن باردار در بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج در سال جاری با 44 سال سن، افزود: قصوری در این زمینه وجود نداشته و دلایل آن شامل زایمان با خطرپذیری بالا، سن زیاد و تسریع و کاهش مدت زمان زایمان بوده است.

وفایی گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت 63 آزمایش جدید به سیستم آزمایشگاهی بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج افزوده شد.

وی بیان کرد: هم اکنون 56 پزشک متخصص و 17 پزشک عمومی در بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج فعالیت می کنند و در رشته های زنان و زایمان، بیهوشی و اطفال نیز پزشکان متخصص همراه با چهار دستیار تخصصی به طور 24 ساعته در حال خدمات رسانی به بیماران هستند.

منبع: ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد