تاریخ درج خبر : 1394/05/03
کد خبر : ۵۱۳۸۴۸
+ تغییر اندازه نوشته -
یزدان پناه خبر داد

پایان نیازمندی استان به تخت های ویژه بیمارستانی

سالیان نه چندان دور گذشته، یکی از مشکلات اصلی مردم بالاخص در حوزه درمان نیاز به تخت های مراقبت های ویژه بیمارستانی بوده است؛ این موضوع وقتی پر رنگ تر می شود که بدانیم هزینه هر کدام از این تخت ها، قریب به ۱۵۰ میلیون تومان است.

اما روز گذشته، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج به نکته امیدوار کننده ای اشاره کرد و تاکید نمود که این مشکل مرتفع شده و پایان نیازمندی استان به تخت های ویژه بیمارستانی را اعلام کرد.

دکتر یزدان پناه

دکتر پرویز یزدان پناه در ابتدای این گفت و گو، گذری بر وضعیت گذشته بیمارستان های استان در زمینه تخت های بیمارستانی زد و یادآوری نمود: نیاز بیماران به مراقبت های ویژه، مشکل اساسی مردم استان بوده است که در خیلی از مواقع امکان اعزام به استان های مجاور امکان پذیر نبود و چنین بیمارانی در اثر مراقبت های ناکافی، متاسفانه دچار عوارض جبران ناپذیری می شدند.

وی تصریح نمود: همت دولت تدبیر و امید در رفع نیازها و کمبودهای بخش درمان هم در کشور و همچنین در استان ما مشهود است به گونه ای که برنامه ما در دانشگاه علوم پزشکی استان نیز رفع این مشکل، یک بار برای همیشه بوده است.

وضعیت قبلی و موجود تخت های ویژه در بیمارستان های استان

دکتر یزدان پناه، تعداد تخت های مراقبت ویژه بزرگسالان را ۲۱ و نوزادان را ۵ تخت در بیمارستان های دانشگاهی استان تا قبل از آغاز به کار دولت یازدهم اعلام نمود و گفت:اما با شروع کار دولت تدبیر و امید شرایط تغییرات محسوسی نمود که نتیجه آن به نفع مردم خواهد بود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ادامه داد: از شروع دولت یازدهم تا پایان سال ۹۳ تعداد ۵ تخت مراقبت های ویژه بزرگسالان و ۹ تخت مراقبت های ویژه نوزادان توسط معاونت درمان دانشگاه و از محل منابع داخلی دانشگاه به تخت های ویژه استان افزوده شد.

وی به منابع طرح تحول نظام سلامت هم اشاره کرد و گفت: از این محل نیز در تابستان ۹۴،تجهیزات۱۳ تخت بزرگسال( تخت ویژه بزرگسال،ونتیلاتور بزرگسال،تشک مواج و مانیتور ثابت) ، ۱۰ تخت ویژه نوزادان (تخت ویژه نوزادان،ونتیلاتور نوزادان،تشک مواج و مانیتور ثابت) و تجهیزات ۳ تخت ویژه کودکان (تخت ویژه کودکان،ونتیلاتور کودکان،تشک مواج و مانیتور ثابت) در اختیار دانشگاه علوم پزشکی استان قرار گرفت.

افزایش تعداد تخت های مراقبت های ویژه قلب

دکتر یزدان پناه همچنین خبر از افزایش تعداد تخت های ویژه مراقبت های قلب از ۱۵ تخت به ۱۹ تخت داد و اظهار نمود: بدین ترتیب تعداد تخت های مراقبت های ویژه که در پایان دولت دهم ۴۱ تخت بوده است به رقم قابل توجه۶۹ تخت افزایش یافته است.

هزینه هر تخت ویژه۱۵۰ میلیون تومان/ هفته دولت؛جشن تکمیل تخت های ویژه بیمارستانی استان به همت دولت تدبیر و امید

وی هزینه هر تخت مراقبت ویژه با تجهیزات مکمل مانند ونتیلاتور،تشک مواج و مانیتور را نیز مود تاکید مجدد قرار داد و با بیان اینکه این رقم حدود ۱۵۰ میلیون تومان به ازای هر تخت ویژه است؛ افزود: تمام تجهیزات مورد نیاز بخش های مراقبت ویژه با پیگیری های رئیس دانشگاه، معاونت درمان،معاون پشتیبانی و حمایت های نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفته است و انشاء الله مراسم خودکفایی بیمارستان های دانشگاهی استان در زمینه تخت های ویژه در هفته دولت برگزار می شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد