تاریخ درج خبر : 1394/05/04
کد خبر : ۵۱۳۸۷۸
+ تغییر اندازه نوشته -

بکارگیری نیرو در اداره های استان ضابطه مند شود

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کهگیلویه و بویراحمد گفت: بکارگیری نیرو در دستگاه های اجرایی این استان ضابطه مند شده و بر اساس شایسته سالاری، برگزاری آزمون و انجام مصاحبه باشد.

حجت الاسلام و المسلمین صفدر پناهی پیش از خطبه های نماز جمعه یاسوج افزود: مدارک و مستنداتی مبنی بر بکارگیری غیرقانونی نیرو در برخی از نهادهای دولتی کهگیلویه و بویراحمد و تبانی شماری از مدیران اجرایی استان در این زمینه وجود دارد که چنانچه جلوی چنین استخدام های غیرقانونی گرفته نشود اسناد ارایه خواهند شد.

وی بیان کرد: برخی جانبازان بالای 50 و 70 درصد کهگیلویه و بویراحمد دارای تعدادی فرزند تحصیلکرده بیکار هستند اما عده ای با پارتی بازی و بدون داشتن صلاحیت و شایستگی لازم در دستگاه های اجرایی این استان استخدام می شوند که این شرم آور است.

پناهی با اشاره به پنجم مرداد سالروز برگزاری اولین مراسم سیاسی و عبادی نماز جمعه به دستور امام خمینی (ره) و با امامت آیت الله طالقانی در تهران، اظهار کرد: نماز جمعه اهمیت و جایگاه والایی داشته و دارای آثار و برکات متعددی است.

وی عنوان کرد: نماز جمعه حج مستمندان است و نکات مذهبی، دنیوی و اخروی مهم و ارزنده ای در آن بیان می شود.

پناهی ابراز داشت: هم اکنون مراسم سیاسی و عبادی نماز جمعه در 15 شهر کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود.

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کهگیلویه و بویراحمد افزود: زیرساخت های لازم برای برگزاری مراسم نماز جمعه در برخی شهرها، بخش ها و شهرستان های این استان چندان فراهم نشده و یکی از مهمترین دلایل آن نیز کمبود اعتبارات است.

پناهی به استیجاری بودن دفتر امام جمعه یاسوج اشاره کرد و گفت: از مسوولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد انتظار می رود قطعه زمینی را به این امر مهم اختصاص دهند.

وی بیان کرد: یکی از وظایف اصلی ائمه جمعه رصد کردن مشکلات مردم و معضلات جامعه و ارایه راهکارها و رهنمودهای لازم برای رفع آنها است.

پناهی اظهار کرد: ائمه جمعه علاوه بر دفاع از مواضع نظام و انقلاب از طریق تریبون های نماز جمعه اقدام به حمایت از مسوولان اجرایی با روش انتقاد بجا و سازنده می کنند و هدف آنان نیز رفع مشکلات است.

وی با اشاره به اینکه انتقاد به معنای تخریب نیست، عنوان کرد: دلیل زیاد بودن انتقادهای سازنده ائمه جمعه بخش ها و مراکز شهرستان های کوچک کهگیلویه و بویراحمد کمبود امکانات و گسترش مشکلات در این مناطق است.

پناهی ابراز داشت: گاهی اوقات این انتقادهای سازنده نتیجه بخش بوده و موجب توجه هر چه بیشتر مسوولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد به رفع مشکلات بخش ها و مراکز شهرستان های کوچک استان شده است.

منبع: ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد