تاریخ درج خبر : 1394/05/04
کد خبر : ۵۱۳۸۸۴
+ تغییر اندازه نوشته -

برای ارتقا جاده قلعه رییسی – دهدشت به اصلی 600 میلیارد ریال نیاز است

رییس اداره راه و شهرسازی کهگیلویه با اشاره به وضعیت نامناسب مسیر ارتباطی قلعه رییسی – دهدشت گفت: برای ارتقا این مسیر ارتباطی از فرعی درجه یک به جاده اصلی 600 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

علی اصغر تارم روز شنبه در گفت وگو با ایرنا با اشاره به غیره استاندارد بودن و وضعست نامناسب جاده دهدشت به قلعه رییسی افزود: بهسازی و تعریض این مسیر ارتباطی نیازمند توجه ویژه مسوولان استانی در تخصیص اعتبارات است.

وی طول جاده قلعه رییسی – دهدشت را 65 کیلومتر دانست واظهارکرد: بهسازی و تعریض سه کیلومتر از این مسیر از سمت قلعه رییسی با پیشرفت فیزیکی 28 درصد در حال اجرا است.

تارم مبلغ قرارداد اولیه این پروژه را 25 میلیارد ریال اعلام کرد.

تاره با اشاره به کاهش 50 درصدی میزان اعتبارات این نهاد نسبت به سال گذشته عنوان کرد: می طلبد مسوولان استانی و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در تخصیص اعتبارات ماده 180 به شهرستان کهگیلویه توجه ویژه ای کنند.

اعتبارات تملک دارایی شهرستان کهگیلویه در حوزه راه وشهرسازی سال گذشته 45 میلیارد ریال بوده که این میزان در سال جاری به 22 میلیارد ریال کاهش یافت.

وی طول راه های اصلی، فرعی و روستایی شهرستان را یکهزارو 250 کیلومتر دانست و ابراز داشت: از این تعداد 970 کیلومتر راه روستایی است که 390 کیلومتر آسفالت شده است.

شهرستان کهگیلویه با 132 هزار نفر جمعیت دارای چهارشهر، چهاربخش و 10 دهستان است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد