تاریخ درج خبر : 1394/05/04
کد خبر : ۵۱۳۸۸۵
+ تغییر اندازه نوشته -
رئیس آموزش و پرورش عشایر کهگیلویه و بویراحمد:

خیرین به دانش آموزان عشایر کانکس هدیه دهند

رئیس آموزش و پرورش عشایر کهگیلویه و بویراحمد از مسئولان و خیرین خواست تا دانش‌آموزان عشایر را ببینند و کمبود فضای آموزشی آن‌ها را با اهدای کانکس برطرف کنند.

اسماعیل رضایی‌نیک امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج، تعداد دانش‌آموزان عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد را 3 هزار و 517 نفر عنوان کرد و گفت: خدمات آموزشی در شرایطی بسیار نامناسب با کمبودهای فراوان به آن‌ها ارائه می‌شود.

رئیس آموزش و پرورش عشایر کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه در حال حاضر 199 مدرسه با 333 کلاس درس عشایری در استان وجود دارد، گفت: دانش‌آموزان عشایری همراه با عشایر ییلاق و قشلاق می‌کنند و درس خود را ادامه می‌دهند و اجازه ندادیم دانش‌آموزی حتی در بدترین شرایط از تحصیل باز بماند.

رضایی‌نیک با بیان اینکه دانش‌آموزان عشایر کهگیلویه و بویراحمد در سخت‌ترین شرایط تحصیلات خود را ادامه دادند گفت: اگر چه دانش‌آموزان عشایری در محیطی فاقد امکانات درس می‌خوانند و تاکنون خوش درخشیدند اما متاسفانه با مشکلات متعددی مواجه هستند.

این مقام مسئول، صعب‌العبور بودن مناطق، کوچ عشایر، عدم دسترسی به امکانات موجود و طول مسافت‌ها را از جمله موانع پیش‌روی جامعه عشایری عنوان کرد و گفت: کلاس‌های یک‌نفره و دو نفره را تشکیل دادیم و اجازه ندادیم هیچ دانش‌آموز عشایری از تحصیل باز بماند.

وی از مهمترین نیازهای کنونی دانش‌آموزان عشایر کهگیلویه و بویراحمد را کمبود فضای آموزشی عنوان کرد و گفت: با رایزنی‌های صورت‌گرفته چند کانکس به منظور ایجاد فضای آموزشی از طریق خیرین و نوسازی مدارس دریافت کردیم که همچنان به فضای بیشتری نیاز داریم.

رئیس آموزش و پرورش عشایر کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه 35 کانکس دیگر مشکل فضای آموزشی عشایر را برطرف می‌کند، گفت: با اهداء 35 کانکس دیگر، مشکلات فضای آموزشی دانش‌آموزان عشایر برطرف می‌شود که انتظار می‌رود خیرین، مسئولان و افرادی که توان مالی بالایی دارند این دانش‌آموزان را دریابند و اجازه ندهیم کسی از تحصیل باز بماند.

رضایی‌نیک ادامه داد: با توجه به اینکه در آستانه سال جدید هستیم از خیرین و مسئولان استانی تقاضا داریم کمک‌های مادی، معنوی، پوشاک و نوشت‌افزار را از دانش‌آموزان عشایر دریغ نکنند و آن‌ها را دریابند تا کمبودی احساس نکنند.

این مقام مسئول، بار دیگر ضمن قدردانی از حمایت مسئولان از جامعه عشایری از تمامی مسئولان، خیرین و کسانی که دستی بر آتش دارند خواست تا دانش‌آموزان عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد را دریابند و مشکلات آن‌ها را یکی پس از دیگری برطرف کنند.

رئیس آموزش و پرورش عشایر کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه مسئولان استانی و در راس آنها آیت‌الله ملک‌حسینی به جد پیگیر امور عشایر هستند، گفت: مدیرکل آموزش و پرورش، مجمع نمایندگان در مجلس، اداره کل نوسازی مدارس، مدیران عامل بانک ملی و تجارت، حمایت‌های خوبی از عشایر داشتند که امیدواریم با حمایت هرچه بیشتر مسئولان مشکلات این قشر از جامعه برطرف شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • شهر وند هم استانی گفت:

    باسلام خدمت جناب زارع لطفا ازمنبع فروش اینهمه مجوز پیش دبستانی در استان که توسط دست اندرکاران آموزش و پرورش صورت میگیره استفاده کنید وچند تا کانکس بخرید ،خیرین رو بزارید ساختمان سازی کنند .

پربازديد