تاریخ درج خبر : 1394/05/04
کد خبر : ۵۱۳۸۹۹
+ تغییر اندازه نوشته -

تنش در نماز جمعه پاتاوه؛ نبرد امام جمعه و فرماندار تمام نشد!

نماز جمعه شهر پاتاوه به امامت حجت‌الاسلام افشار و با حضور معاون سیاسی استاندار کهگیلویه و بویراحمد و اقشار مختلف مردم برگزار شد.

امام جمعه پاتاوه از پی‌گیری توهین فرماندار شهرستان دنا به امام جمعه و مردم پاتاوه از مجاری قانونی خبر داد.

حجت‌الاسلام نورالله افشار دیروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با توصیه خود و مؤمنین به رعایت تقوا و پاکدامنی به دوم مرداد سالروز اقامه نماز به امامت آیت‌الله طالقانی اشاره کرد و گفت: نماز جمعه محور وحدت در جامعه اسلامی است.

وی با برشمردن اهداف برگزاری نماز جمعه آن را جایگاه طرح مشکلات مردم دانست و گفت: در خطبه‌های نماز جمعه باید به همه موضوعات اعم از سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و البته مشکلات مردم پرداخته شود.

خطیب جمعه پاتاوه بیان کرد: ائمه جمعه رسالتی بر دوش دارند که باید به نحو احسن این وظیفه و رسالت را انجام دهند

وی در ادامه به حاشیه‌های ایجاد شده طی چند روز اخیر اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه با تماس مکرر مردمی خواستار تجمع بعد از نماز جمعه شده بودند لذا خواستار آرامش و حفظ وحدت می‌شویم.

افشار گفت: به عنوان امام جمعه و از سوی جامعه محترم روحانیت استان این تجمعات را نهی می‌کنیم و با مخالف هستیم.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه توهین فرماندار به بنده و مردم شهیدپرور بوده روند کار از مجاری قانونی پیگیری خواهدشد و از مردم خواهان آرامش و سکوت هستیم.

عذرخواهی سه باره فتاح محمدی از امام جمعه و مردم پاتاوه

بعد از صحبت‌های امام جمعه پاتاوه که به نظر می‌رسید از سخنان فرماندار دنا به شدت ناراحت است، فتاح محمدی معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد که برای معذرت‌خواهی از معترضین به بیانیه فرماندار دنا و دلجویی از مردم خود را به شهر پاتاوه و تریبون نماز جمعه رسانده بود، بعد از خطبه‌های نماز جمعه از مردم و امام جمعه پاتاوه عذرخواهی و اظهار کرد: امروز توسعه و پیشرفت عمران آبادانی هر کشور، منطقه و استان در گرو امنیت هست.

محمدی ادامه داد: امنیت مهمترین نقش را در پیشرفت و توسعه در حوزه مادی و معنوی نقش اساسی را ایفا می‌کند.

معاون سیاسی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه نظم و آرامش زمینه‌ساز عمران و آبادانی هست، گفت: مناطق ما این ضرورت را می‌طلبد و عوامل متعددی در این آرامش نقش اساسی دارند.

محمدی افزود: گذشته از نقش اساسی مردم عوامل متعددی ازجمله روحانیت به شکل اهم و ائمه جمعه به شکل اخص و مسولین نقش وحدت و انسجام را ایفا می‌کنند تا زمینه تعارضات اجتماعی را که در فرایند توسعه در برابر مردم هست بتوانیم برطرف کنیم.

وی افزود: با این کار زمینه مشارکت و حضور و همدلی را برای مشارکت و آبادانی فراهم کنیم.

محمدی به جایگاه ارزشمند ائمه جمعه هدایتگری و وحدت مردم که نقش وحدت را بازی می‌کنند و مسئولین اجرایی باید خدمتگزار مردم باشند و در راستای خدمتگزاری وظیفه و هر دو نقش انسجام و وحدت را بر عهده دارند.

وی افزود: مسئولان باید از جایگاه رفیع روحانیت و و ظرفیت‌ آنها استفاده حداکثری نمایند.

معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به آیاتی از قرآن کریم، یادآور شد: در طول هفته گذشته شاهد سخنان زشت ناخوشایندی بودیم که از طریق فضای مجازی منعکس که خوشایند جامعه اسلامی ما نبود و با تفکر و تامل در گفتارها و رفتارها شاهد چنین مباحث بودیم که از همین تریبون مقدس از همه ائمه جمعه که نقش هدایتگری دارند، تقدیر و تشکر و عذرخواهی می‌کنم.

محمدی اضافه کرد: از امام جمعه، مردم شهر و بخش پاتاوه پوزش می‌طلبم.

وی افزود: ائمه جمعه به عنوان پایگاه و ملجأ مردم هستندو شایسته نبود که در برخی رسانه‌ها مطالب مطرح می‌شد.

معاون استاندار گفت: مجدد اینجانب به عنوان بخشی از این مردم که جداا ز مردم و جدا از روحانیت نیستم یک هدف داریم، و این موضوعی که در رسانه‌ها مطرح و خاطر مبارک امام جمعه فاضل شهر و شما مردم بزرگوار را مکدر کرد از این جایگاه مقدس پوزش می‌طلبم. و از این جایگاه مقدس از امام جمعه شریف شهر از روحانیت معظم عذرخواهی می‌کنم.

اعتراض عضو ستاد نماز جمعه پاتاوه و واکنش تند شهردار و رئیس شورای شهر

به گزارش کبنانیوز، فتاح محمدی سه بار به طور رسمی عذرخواهی کردند. به محض اتمام سخنان معاون سیاسی استاندار یک نفر از نمازگزاران به خاطر اینکه به مردم سی هزار نفری بخش پاتاوه توهین شده خواستار برکناری فرماندار شدند که باتکبیر نمازگزاران همراه بود.

بعد از اتمام صحبت‌های فتاح محمدی، یکی از اعضای ستاد نماز جمعه پاتاوه و عضو هیئت امنای امامزاده بابا حاجی بدون اجازه و نوبت از قبل بالا رفت و برای دقایقی نظم نماز جمعه را بر هم زد.

وی تریبون را به دست گرفت و بیان کرد: ما قانع نیستیم و معذرت‌خواهی برای ما سودی ندارد.

بعد از صحبت‌های جنجالی عضو ستاد نمازجمعه پاتاوه، شهردار و رییس شورای این شهر با انتقاد از این صحبت‌های فرد معترض خواستار پایان دادن به این بحث‌ها و دامن زدن به آن شدند.

بعد از اعتراض این فرد که بیانیه فرماندار دنا را برای بار دیگر قرائت می‌کرد، حجت‌الاسلام افشار، در خطبه‌های عبادی سیاسی این شهر تلویحا معذرت‌خواهی معاون سیاسی و امنیتی استاندار را نپذیرفت و از پیگیری حقوق خود خبر داد.

امام جمعه شهر پاتاوه با بیان اینکه از حق خودم نمیگذرم، خواهش می‌کنم آرامش خود را حفظ کنید.

قرار بود بعد از خطبه‌ها راهپیمایی اعتراضی به سخنان فرماندار دنا در جواب اظهارات امام جمعه پاتاوه در هفته قبل، برگزار شود که با درخواست حجت‌الاسلام افشار منتفی شد.

منبع: کبنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    واقعا ادبیات وحرفای فرماندار دنا خیلی توهین آموز یود.با اینکه امام جمعه های شهر بزرگ کشور انتقاد ات تند تر از این را از مسئولین میکنند ولی هیچکدوم توهین وجسارتی که آقای تاج میری کردند رو نمیکنند.نماز جمعه جای مطرح کردن مشکلات مردم است

  • ناشناس گفت:

    بدکاری کرد فرماندار

پربازديد