تاریخ درج خبر : 1394/05/04
کد خبر : ۵۱۳۹۴۸
+ تغییر اندازه نوشته -
انتقاد تند فرماندار کهگیلویه از شهردار دهدشت

عملکرد شهرداری در جمع‌آوری زباله مناسب نیست

فرماندار کهگیلویه در انتقاد به عملکرد شهرداری دهدشت گفت: شهرداری هیچ گونه عملکرد مناسبی در راستای جمع آوری زباله ها ندارد.

مسوولان عضو کمیته پسماند شهرستان کهگیلویه با اشاره به عدم جمع آوری مطلوب زباله های خانگی و بوی آزار دهنده آن برای شهروندان دهدشتی ، از کم کاری شهرداری در این زمینه انتقاد کردند.

81694578-70052590

جلسه کمیته پسماند شهرستان کهگیلویه روز شنبه با حضور تعداد زیادی از نهادهای مختلف، شهرداران و بخشداران برگزار شد و نوک پیکان انتقاد برخی مسوولان متوجه شهرداری دهدشت بود که به قول آنها نسبت به جمع آوری زباله ها اقدامات لازم را انجام نمی دهد.

رییس اداره محیط زیست شهرستان کهگیلویه با اشاره به اهمیت محیط زیست و نقش مهم آن بر زندگی اجتماعی انسانها و موجودات گفت: بر اساس ماده هفت مدیریت پسماند مدیریت اجرایی پسماندهای عادی در شهرها به عهده شهردار و در روستاها و خارج از حریم شهر به عهده بخشداران و دهیاری ها است.

سید قدرت الله علی پور با انتقاد از عدم حضور شهردار دهدشت در جلسات افزود: بوی تعفن زباله ها در سطح شهر دهدشت خطری زیست محیطی است که سلامت شهروندان را تهدید می کند.

وی عدم لایه روبی جداول شهری از سوی شهردار را نوعی سهل انگاری دانست و گفت: بیشتر جداول شهر دهدشت بیش از دو ماه است که تاکنون لایه روبی نشده اند.

علی پور با اشاره به رهاسازی برخی لاشه های دام کشتارگاه دهدشت در زمین های کشاورزی اظهارکرد: استفاده پرندگان و سگ های ولگرد از این لاشه ها یک معضل بزرگ زیست محیطی است که باید مدیریت شود.

وی عدم جداسازی زباله های عفونی مطب ها از زباله های عادی را از دیگر مشکلات زیست محیطی شهر دهدشت دانست که سلامت شهروندان را تهدید می کند و تصریح کرد: دفن زباله های عفونی به همراه زباله های عادی عامل ایجاد شیوع بسیاری از بیماری ها است.

عضو شورای شهر دهدشت با انتقاد از عملکرد شهرداری در عدم جمع آوری زباله های سطح شهر گفت: بوی زباله های رها شده در سطح شهر دهدشت مردم را کلافه کرده است.

علی محمد موسوی امجد با اشاره به مکاتبات و پیگیری های مکرر شورای شهر با شهردار در خصوص جمع آوری زباله های سطح شهرافزود: شهردار با شانه خالی کردن از زیربار مسوولیت تاکنون در این راستا هیچ گونه اقدام مناسبی انجام نداده است.

وی اظهارکرد: مسوولان با سهل انگاری در اجرای وظایف زمینه مهاجرت شهروندان از شهر دهدشت را فراهم می کنند.

موسوی امجد با اشاره به برگزاری جلسات متعدد در مورد مدیریت پسماند و تعهد مسوولان برای ساماندهی زباله ها در سطح شهر ابراز اشت: مشکلات پسماند در سطح شهر دهدشت هر روزه خوراک رسانه ها و فضای مجازی است.

رئیس شبکه بهداشت شهرستان کهگیلویه با اشاره به اینکه بی خطرسازی زباله های عفونی وظیفه تولید کننده است گفت: زباله سوز بیمارستان ظرفیت بی خطر سازی زباله های عفونی این شهرستان را ندارد.

سید هاشم طاعتی افزود: با برنامه ریزی های انجام شده و انعقاد قرارداد زباله های عفونی مطب ها در صورت امکان جمع آوری و بی خطرسازی خواهند شد.

شهردار دهدشت که با پیگیری تلفنی فرماندار بعد از گذشت 45 دقیقه در جلسه حضور پیدا کرد با اشاره به اینکه روزانه 60 تن زباله در شهر دهدشت جمع آوری می شود گفت: فرهنگ دفن صحیح زباله در شهر دهدشت وجود ندارد.

جواد تخشا با انتقاد از کم توجهی شهروندان در زمینه جمع آوری و دفن زباله ها و اینکه جمع آوری این حجم زباله های شهری برای شهرداری مشکل است ، افزود: شهرداری دهدشت با 38 نیروی رفتگر قادر به جمع آوری همه زباله های شهر نیست.

وی با اشاره به وجود 140 نیروی مازاد در شهرداری دهدشت اظهارکرد: در پست مسوولیتی این نیروها رفتگری قید نشده بلکه نیروی اداری هستند.

تخشا با تعهد و مشارکت بخش خصوصی قول جمع آوری زباله های شهر دهدشت را به مسوولین داد.

فرماندار کهگیلویه با انتقاد از عدم حضور شهردار در بیشتر جلسات اداری گفت: باید شورا و شهرداری مشکل زباله های سطح شهر را هر چه زودتر برطرف کنند.

علی پوزش با بیان اینکه شهرداری هیچ گونه عملکرد مناسبی در راستای جمع آوری زباله ها ندارد افزود: ساماندهی و جمع آوری به موقع زباله ها یکی از وظایف اصلی شهرداری است.

وی با تاکید بر همکاری همه مسوولان در راستای برطرف کردن مشکلات شهرستان اظهارکرد: مشکلات دفن زباله های عفونی ، عادی و معدوم سازی آنها باید بصورت مستمر در اولویت کار مسوولان باشد.

منبع: ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد