تاریخ درج خبر : 1394/05/05
کد خبر : ۵۱۳۹۷۷
+ تغییر اندازه نوشته -

اماکن گردشگری کهگیلویه و بویراحمد سند مالکیت ندارند

معاون پشتیبانی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: بسیاری از اماکن گردشگری و تفریحی این استان سند مالکیت ندارند.

سالار احمدی اظهار داشت: اقدامات قانونی برای واگذاری اراضی منابع ملی اماکن گردشگری استان از طریق اداره منابع طبیعی و آبخیزاری استان انجام شده ولی هنوز سند مالکیت صادر نکرده‌اند.
وی خواستار صدور سند مالکیت اراضی اماکن تفریحی و گردشگری استان شد و افزود: انتظار می‌رود مجموعه منابع طبیعی و آبخیزداری و مدیریت امور اراضی استان در برای رفع این مشکل از هیچ تلاشی دریغ نکنند.
احمدی ابراز کرد: در سنوات گذشته یکسری از اراضی به اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری واگذارشده و این اداره نیز متحمل هزینه‌های شده است ولی این اراضی همگی فاقد سند هستند و منابع طبیعی در ارائه سند سهل انگاری می‌کند.
معاون پشتیبانی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به واگذاری زمین‌های دانشگاه آزاد یاسوج، افزود: انتظار می‌رود با توجه به اینکه اراضی واگذار شده به اداره میراث فرهنگی و گردشگری استفاده عمومی دارد با این اداره جهت صدور سند همکاری شود.
احمدی با اشاره به روند واگذاری زمین پشت صنعت، معدن و تجارت به اداره میراث فرهنگی، گفت: در گذشته این زمین توسط اداره راه و شهرسازی و منابع طبیعی به اداره گردشگری واگذار شده ولی هم اکنون فردی که سند و پروانه دارد مدعی مالکیت این زمین را دارد.

منبع: تسنیم

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد