تاریخ درج خبر : 1394/05/06
کد خبر : ۵۱۴۰۳۶
+ تغییر اندازه نوشته -
غریب واحدی پور

«استاندار فارس و نمایش اقتدار دولت»

سایت استان: غریب واحدی پور

شیرینی ماه عسل طرفداران و حامیان وفادار و هزینه داده روحانی به زودی درپی تکیه رحمانی فضلی بر کرسی وزارت ساختمان فاطمی و تاکید ایشان بر انتخاب استانداران از طریق تعامل با نمایندگان مجلس نهم در خیلی از استان های کشور با دولت تا حدی به تلخی گرایید. زیرا به عمد و یا غیر عمد نتیجه چنین تعاملی نادیده گرفتن سرمایه اجتماعی دولت و خانه نشین کردن اصلاح طلبان واقعی با سپردن سکان امور به دست کسانی گردید که حتی عملکرد آنها به گونه ای بود که انگار هیچ تغییری در دولت حادث نشده است.درنتیجه برخی از این متولیان تمام هم و غم خود را مصروف رضایت ولی نعمتان خود یعنی نمایندگان می کردند،نه تغییری که روحانی به مردم وعده داده بود. عجیب تر اینکه کله شقی های به ارث رسیده از حاکمیت قبلی در عدم توجه به نظر دلسوزان و نادیده گرفتن آنها با شدت و حدت بیشتری از جانب برخی نمایندگان و منصوبین سفارش شده آنها به شکلی ادامه یافت که دوران غربت دردناکی راهواداران اصلاح طلب دولت اعتدال تجربه کردند.
اما اوج غربت زمانی نمایان گردید که نه اصلاح طلب شاخصی بلکه علی مطهری در حوزه قلمروی حکومت اعتدال در استان حافظ شیرازی یعنی فارس به سهولت به شکلی مورد ضرب و شتم قرار گرفت که عطای اجابت درخواست مدعوین برای حضور در دانشگاه و ایراد سخنرانی را به لقایش بخشید و پریشان حال به تهران برگشت. تا درد حاصل از تعامل وزیر کشور دولت یازدهم با همکاران خود در صحن بهارستان برای چینش استانداران کشور را با روحانی در میان بگذارد و شکایت از ضاربین خود را هم به دستگاه قضای تحت مدیریت جوادی آملی ببرد.
آنجا بود که گویا عدو سبب خیر شد.به همین علت به نمایندگان دولت در اقصی نقاط میهن یادآوری گردید که کجا سیر می کنید، به خود بیابید، دولت عوض شده است! بطوریکه حتی دفاع و موضع گیری علنی بی سابقه برخی استانداران در دومین سالگرد 24خرداد که برای اولین مرتبه خشم نمایندگان هوادار دولت قبل را بدنبال داشت، فقط در این ارتباط قابل توجیه می باشد.
فراتر اینکه، در این خصوص اقدام عملی نیز توسط دولت صورت گرفته است که انتخاب و معرفی استاندار فارس صرفنظر از حاشیه های آن هم در راستای رفع اشتباهات پرهزینه گذشته و از این نمونه است.
بنابراین، ضمن ارج نهادن به این نمایش اقتدار وزیر کشور دولت انتظار می رود که برای تحقق وعده های انتخاباتی دکتر روحانی استمرار و حتی تعمیم چنین اقتداری به سایر وزارتخانه ها هم دردستور کار قرار گیرد تا امید از نو در دل بدنه اجتماعی اندیشه اعتدال و اصلاح برای حضور ی پرنشاط و اثرگذاردر رقابت های مجلس دهم زنده گردد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • محمد دورقی گفت:

    پایداری و اصرار کاملا قانونی وزیر محترم کشور بر مساله انتخاب استاندار, قانون گزاران قانون شکن را که با تکیه بر مسائل قومی و فبیله ای و با طرح مسایلی کاملا غیر مدنی می خواستند پا را از حیطه اختیاراتشان فراتر بگذارند, سر جای خود نشاند. با تشکر از آقای مهندس واحدی پور که با سبک بدیع و اسلوب منحصر بفردشان این مساله را دستمایه نوشتن قرار داده اند.

  • عماد جعفری پور گفت:

    تقدیر از وزیر کشور به خاطر استقامت بر تصمیم های دقیق و مهم، بسیار رزشمند است و باعث تشویق مسئولین به تداوم این مسیر می شود. از جناب واحدی پور که این ظرافت را به خرج دادند تشکر میکنم.

  • عبدالهی گفت:

    الحمدالله سایه افراط و تفریط کم کم در حال محو شدن است. و عقلانیت در حال ظهور. پاینده باشی مهندس واحد پور

پربازديد