تاریخ درج خبر : 1394/05/06
کد خبر : ۵۱۴۰۳۸
+ تغییر اندازه نوشته -

صادرات غیر نفتی کهگیلویه و بویراحمد افزایش می‌یابد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ضروری است برنامه‌ای تدوین شده که بتوانیم تا پایان امسال صادرات غیر نفتی این استان از طریق گمرک استان و گمرک‌های دیگر افزایش دهیم.

سیدموسی خادمی ظهر دیروز در نشست کارگروه صادرات غیر نفتی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: سال گذشته حجم صادرات غیر نفتی این استان از طریق گمرک استان و سایر گمرک‌ها 9 هزار و 481 تن با ارزش 13 میلیون و 528 هزار دلار بوده که امسال باید تلاش شود حجم صادرات به 20 هزار تن برسد.
وی عنوان کرد: همچنین سال گذشته از گمرک استان 6 هزار تن کالا با ارزش 5 میلیون دلار صادر شد که باید امسال این عدد به 10 هزار تن برسد.
نماینده عالی دولت در کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: ضروری است مدیران دستگاه‌های مختلف اجرایی این استان برای تحقق برنامه پیش‌بینی شده برای افزایش صادرات غیر نفتی تلاش کنند، زیرا در این زمینه هیچ قصوری پذیرفتنی نیست.
خادمی افزود: هدف کمی و راهکارهای رسیدن به برنامه‌ پیش‌بینی شده برای افزایش صادرات غیر نفتی باید به تفکیک دستگاه‌های اجرایی مشخص و سهم ادارت و بانک‌ها نیز تعیین شود.
وی با اشاره به ظرفیت‌های این استان در بخش‌های مختلف شامل کشاورزی، گیاهان داروئی، گردشگری، صنایع دستی و صنعت و معدن، تصریح کرد: به طور حتم با ارائه برنامه‌های کاربردی در حوزه‌های مختلف شاهد افزایش صادرات غیر نفتی این استان و رونق اقتصادی و کسب و کار هستیم.

منبع: تسنیم

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد