تاریخ درج خبر : 1394/05/06
کد خبر : ۵۱۴۰۶۴
+ تغییر اندازه نوشته -

پایان عمر مفید 70 درصد از تاکسی‌های درون‌شهری دهدشت

رئیس تاکسیرانی دهدشت با بیان این‌که 70 درصد تاکسی‌های درون‌شهری فرسوده هستند نوع خودروی جایگزین را از دلایل بی‌رغبتی رانندگان در نوسازی تاکسی‌ها عنوان کرد.

وحید عطایی ظهر دیروز در شورای ترافیک شهرستان با بیان این‌که در تعویض ناوگان حمل و نقل درون‌شهری تابع سیاست‌های کشور هستیم، اظهار کرد: تعویض تاکسی‌های فرسوده نیازمند تامین اعتبار است.

رئیس تاکسیرانی دهدشت تصریح کرد: عمر مفید بیش از 70 درصد تاکسی‌های درون‌شهری به اتمام رسیده و باید از ناوگان حمل و نقل حذف شوند.

عطایی نوع خودروی مصوب شده جهت جایگزینی با تاکسی را مورد رضایت رانندگان ندانست و افزود: به علت استهلاک بالای خودروی سمند و مصرف سوخت بیشتر، استقبالی از این نوع خودرو در تعویض نشده است.

وی با بیان این‌که دلایل عدم استقبال از نوسازی ناوگان حمل و نقل بارها از طریق مکاتبه صورت گرفته است، تصریح کرد: رانندگان تمایلی به تعویض تاکسی با خودروی سمند ندارند.

به گفته عطایی فرسوده بودن تاکسی‌ها و عدم سرویس‌دهی مناسب راه را برای ورود مسافربری شخصی باز گذاشته و فرهنگ استفاده از این نوع خودرو در مسافرکشی رو به افزایش است.

این مقام مسئول ناوگان حمل و نقل درون‌شهری را شامل 497 تاکسی برشمرد و گفت: در نظرسنجی انجام شده رانندگان به خودروی پراید و تیبا برای جایگزینی تاکسی فرسوده راضی هستند.

رئیس تاکسیرانی دهدشت با اشاره به اعطای تسهیلات 20 میلیون تومانی جهت تعویض تاکسی عدم توانایی مالی رانندگان در پرداخت مابه‌التفاوت را از دیگر دلایل در بی‌رغبتی رانندگان عنوان کرد و افزود: قیمت ابلاغی خودروی فرسوده نیز از 50 میلیون ریال به 43 میلیون ریال کاهش یافته است.

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد