تاریخ درج خبر : 1394/05/06
کد خبر : ۵۱۴۱۰۲
+ تغییر اندازه نوشته -

سمساری‌های غیرمجاز از سطح شهر یاسوج جمع آوری می‌شوند

مدیر شهرسازی شهرداری یاسوج از کنترل و ساماندهی سازه های موقت سطح شهر یاسوج خبر داد.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی شهرداری یاسوج، روح اله مرادیان در نشست کمیته ساماندهی سازه های موقت سطح شهر یاسوج با اشاره به تشکیل این کمیته اظهار داشت: کمیته ساماندهی و کنترل سازه های موقت سطح شهر یاسوج با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی مرتبط شامل اداره کل راه و شهرسازی، دفتر فنی استانداری، سازمان نظام مهندسی ساختمان و شهرداری یاسوج به صورت جامع سازه های موقت شهر یاسوج را بررسی کرده و طی یک فرآیند هرکدام از این سازه ها که شرایط صدور مجوز را داشته باشد برای صدور پروانه به شهرداری یاسوج معرفی می شود.

DSC_0006

وی درخصوص سازه های موقت سطح شهر ابراز داشت: معمولا اراضی خامی در سطح شهر وجود دارد که مالک به دلایلی از جمله عدم توان مالی قادر به ساخت سازه اصلی نبوده و اقدام به ساخت سازه ای موقت با کمترین نوع مصالح در یک طبقه می کند و آن را اجاره می دهد.

مدیر شهرسازی شهرداری یاسوج با اشاره به وجود تعداد زیادی از این سازه ها در سطح شهر یاسوج افزود: با توجه به این که این سازه ها علاوه بر نازیبایی سیمای شهری فاقد هرگونه استحکامات فنی و اصول اولیه معماری می باشد کمیته ساماندهی سازه های موقت برای صدور مجوز فعالیت صنوف مشغول به کار در این سازه ها تشکیل شده است.

مرادیان بیشترین تمرکز این سازه ها را در بلوار امام خمینی و بلوار شهید قرنی شهر یاسوج عنوان کرد و گفت: بیشتر این سازه های موقت به صنوف سمساری و میوه فروشی تبدیل شده اند.

این مسئول در شهرداری یاسوج با تاکید بر این که هر کدام از این سازه ها که شرایط اولیه معماری، شهرسازی و فنی را داشته باشد مجوز صادر می شود افزود: هر کدام از این سازه ها که فاقد این شرایط باشد از طریق آرا کمیسیون ماده 100 بلااستثنا نسبت به جمع آوری آن ها اقدام می شود.

وی تصریح کرد: در گام اول به همه صاحبان و صنوف سازه های موقت از طریق کمیته چهارنفره درخصوص اقدام به اخذ پروانه کسب و اصلاح و ترمیم مشکلات آن ها اطلاع رسانی می شود و چنانچه نسبت به اصلاح و ترمیم این سازه ها اقدام نشود ضمن پلمب این مراکز نسبت به جمع آوری آن ها از طریق مراجع قانونی اقدام می شود.

مرادیان با بیان اینکه بیشتر این سازه ها فاقد مجوز قانونی هستند ابراز داشت: این صنوف به اسم سمساری راه اندازی می شوند ولی به صورت یک صنف تجاری مشغول فعالیت هستند که این عمل تجاوز به حقوق عامه شهروندان است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد