تاریخ درج خبر : 1394/05/08
کد خبر : ۵۱۴۱۷۳
+ تغییر اندازه نوشته -

پیشرفت 70درصدی کمپینگ اقامتی پارک جنگلی یاسوج

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری کهگیلویه وبویراحمد از پیشرفت 70درصدی کمپینگ اقامتی پارک جنگلی یاسوج خبرداد
به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان، محمود باقری در بازدید از این پروژه به ایجاد زیر ساخت مناسب برای جذب گردشگر در استان اشاره و تصریح کرد:با توجه به گردشگر پذیر بودن استان و نیاز به ایجاد زیر ساخت ها برای رفاه گردشگران کمپینگ اقامتی پارک جنگلی یاسوج در 7هتکار آغاز کردیم.
باقری با بیان اینکه در فازهای مختلف این پروژه گردشگری کارهای خوبی صورت گرفته است تصریح کرد:در فاز اول سرویس بهداشتی،سکونشینمن ،آلاچیق،روشنایی،آبخوری ،را تکمیل کردیم
دیبر کار گروه گردشگری استان یادآورشد:برای فاز دوم وسوم این پروژه اعتباری بالغ بر5میلیارد ریال تخصیص داده شد که تا کنون بالغ بر 3میلیارد ریال ان هزینه شده است.
وی از احداث 4سیویت اقامتی،زیر سازی و آسفالت محوطه اقامتگاه،احداث کباب پز،احداث پارکینگ،رستوران در فاز دوم وسوم ایت مکان تفریحی و گردشگری در پارک جنگلی یاسوج خبرداد.
باقری عنوان کرد: 5 هتل با 207 اتاق و 698 تخت در این استان وجود دارد با این حجم گردشگر به استان نیاز داریم تا اقامتگاه های بیشتری در استان ایجاد شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: 14 منطقه نمونه گردشگری، 11 روستای هدف گردشگری، 17 اردوگاه رفاهی و 4 کمپینگ اقامتی در این استان وجود دارد.
باقری با اشاره به عملکرد دولت تدبیر و امید در روابط بین الملل تصریح کرد: باید تلاش کنیم در روستاهای هدف گردشگری زیرساخت‌های لازم برای برای اقامت گردشگران خارجی ایجاد شود.
عضوکارگروه سرمایه گذاری در استان با اشاره به اینکه هر یک از استانهای کشور در یک محور صنایع دستی، گردشگری و یا میراث فرهنگی پتانسیل گردشگری وجود دارد،تصریح کرد: کهگیلویه وبویراحمد در هر سه محور صنایع دستی ، میراث فرهنگی و گردشگری قطب گردشگری می باشد که خوشبختانه در چند سال اخیر کارهای خوبی برای استفاده از این ظرفیت ها شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد