تاریخ درج خبر : 1394/05/09
کد خبر : ۵۱۴۲۱۸
+ تغییر اندازه نوشته -
در جمع نخبگان و سران طوایف و ایلات

انتقاد آیت الله ملک حسینی از رفتار سخیف جوانان تا بی انصافی بازاری ها در خدمات به مسافران/ تصاویر

نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد در جمع نخبگان و سران طوایف و ایلات از برخی رسوم غلط و بدعت‌ها در این استان انتقاد کرد و از جمع حاضر خواست تا برای فرهنگ‌سازی در راستای رفع این مشکلات اقدام کنند.

آیت‌الله سید شرف‌الدین ملک‌حسینی امشب با حضور جمع کثیری از معتمدین، ریش‌سفیدان و سران طوایف و ایلات استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص برخی معضلات و مشکلات اساسی در استان در صحن امامزاده قاسم شهر یاسوج سخنان بسیار مهمی ایراد کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه امروز دور هم جمع نشده‌ایم که مشکلات استان را تحلیل کنیم، اظهار کرد: دور هم جمع شده‌ایم تا به عنوان مصداق‌ها مشکلاتی را که در استان وجود دارد با هم مرور کنیم.

وی با بیان اینکه همه ما امروز به عنوان فردی از این قوم در کنار هم جمع شده‌ایم، تصریح کرد: آن‌چه را که امروز می‌خواهم بگویم شاید مشکل خود من و سایر مسئولان استان هم باشد.

نماینده مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری با انتقاد از اینکه امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه به نحو مطلوبی اجرا نمی‌کنیم، تصریح کرد: اگر در جامعه و استان ما این دو فریضه به درستی اجرا می‌شد مشکلاتی پدید نمی‌آمد که در شب قدر و در ماه مبارک رمضان آن مشکلات بزرگ ایجاد شود.

وی نکته اول و تذکر نخست را در خصوص فرائض دینی در این استان و نحوه اجرای آن ذکر کرد و گفت: باید ببینیم که در خانواده‌ها فرزندان ما چه قدر نماز می‌خوانند و چه اندازه به قرآن اهمیت می‌دهند و آیا رسالت خود را در خانواده‌ها انجام داده‌ایم، که خودمان به عملکردمان کاملا واقف هستیم.

آیت‌الله ملک‌حسینی در ادامه تذکر دوم را مربوط به اعیاد و مناسبت‌ها در این استان دانست و گفت: باید دید که در مناسبت‌های عزا و شادی چه اقداماتی انجام داده‌ایم و شهرهای ما در مناسبت‌های شادی و عزا چه اندازه رنگ و بوی مذهبی به خود می‌گیرند و چه اندازه پرچم‌های سیاه بر درب خانه‌های خود نصب کرده‌ایم و در شادی‌ها چه میزان شهرهای خود را چراغانی می‌کنیم ولی باید پذیرفت که از بسیاری شهرها و مناطق کشور عقب هستیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد با ابراز انتقاد شدید از نزاع‌های فردی و جمعی در استان گفت: در قدیم اگر جوانی پاره سنگی به دست می‌گرفت آن را از دستش می‌گرفتیم اما امروز وقتی جوانی نزاع می‌کند شیر شیر برای او راه می‌اندازیم.

وی گفت: چرا باید این گونه کارها را بکنیم و در نهایت به التماس بیفتیم و از دیگران رضایت بخواهیم و عزت خود را به ذلت تبدیل کنیم.

ملک‌حسینی با انتقاد شدید از حوادثی که طی چند وقت اخیر در برخی شهرهای استان اتفاق افتاد تصریح کرد: چرا باید با یک اتفاق ساده برآشفته شویم و کاری کنیم که دیگران از بیرون استان رغبتی برای حضور در استان ما نداشته باشند.

نماینده مقام معظم رهبری در کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: چرا در این استان تذکر خیرخواهانه را با توهین یکی تلقی می‌کنیم و برای یک موضوع ساده چرا باید جوانی بر سر جوان دیگر بکوبد و جان او را بگیرد.

وی در ادامه با انتقاد شدید از رواج بدحجابی در این استان گفت: شاید به نسبت سایر شهرهای کشور تعداد بدحجابان ما کمتر باشد اما باید بپذیریم که رشد بدحجابی در استان ما شدت بسیار زیادی گرفته است.

ملک‌حسینی گفت: در گذشته کسی نمی‌توانست روسری و یا لباس زن لر را ببیند و امروز هم باید مانند گذشته باشیم و همان غیرت دینی و عشایری خود را حفظ کنیم.

نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: وقتی صحبت از بدحجابی می‌شود تنها غرض پیدا بودن یک یا دو تار مو نیست بلکه صحبت از رفتارهای بسیار سخیف از سوی پسران و دختران است که باید در خانواده‌ها مواظب رفتار فرزندان خود باشیم همچنان که در گذشته عشایر ما به فرزندان خود درس پاکی می‌آموختند.

وی در ادامه به برخی بی‌انصافی‌ها در بازار کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و گفت: چرا باید برای مثال یک قالب یخ در استان ما به میزان 20 برابر قیمت واقعی به مسافر و گردشگر فروخته شود تا دیگر پا به این استان نگذارند و چرا باید ما که مظهر انصاف بودیم در بازار خود شاهد بی‌انصافی‌هایی باشیم.

ملک‌حسینی از ماهواره به عنوان بزرگترین دشمن در خانواده‌ها اشاره کرد و گفت: چیزهایی در خصوص همین ماهواره می‌شنویم که انسان شرم بازگو کردن آن را دارد و اکنون نیز فضاهایی مانند واتس‌آپ و وایبر در حال نابود کردن بنیان خانواده‌ها هستند و ما هم تنها نظاره‌گر این ویرانگری هستیم.

وی با انتقاد از برنامه‌های جشن عروسی در این استان گفت: خوانندگانی را دعوت می‌کنیم که سراسر از سر و گردن و گلو و محرمات شعر می‌گویند و پس از یک مراسم عروسی همه چیز ما را با خود می‌برند.

این استاد برجسته حوزه و دانشگاه تصریح کرد: چرا باید در خانواده‌ها اسیر چشم و هم‌چشمی شویم و آینده فرزندان خود را با این کارها به تباهی بکشیم.

وی با انتقاد از اینکه در عروسی‌های ما رسم‌های پوسیده گذشته و رسوم خانمان‌برانداز جدید را با هم تلفیق کرده‌ایم، تصریح کرد: شیربها و مهریه سنگین از رسوم غلط گذشته و مختلط شدن زن و مرد از رسوم زشت جدید است که در برنامه‌های ما با هم تلفیق شده‌اند.

ملک‌حسینی در بندهایی دیگر از تذکرت خود عدم شرکت در کارهای خیر، وجود معارضات داخلی که سدی در راه توسعه استان شده، شایعه‌ها و دروغ‌هایی که در استان سرعت آن‌ها دهان به دهان از سرعت قوی‌ترین خبرگزاری‌ها بیشتر شده، سبک زندگی جدید که تعداد فرزند را در استان کم کرده، شتاب در ترویج مواد مخدر و مشروبات الکلی را از دیگر معضلات استان برشمرد.

وی در ادامه به انتخابات‌ها و نزاع و درگیری‌های پیش و پس از آن اشاره کرد و گفت: چرا باید یک کار خوب که موجب بلوغ فکری می‌شود را در استان به نزاع‌هایی تبدیل کنیم که رد پای آن در منازل و در بین زن و مردها نیز مشاهده می‌شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد