تاریخ درج خبر : 1394/05/09
کد خبر : ۵۱۴۲۱۹
+ تغییر اندازه نوشته -

۵۰ درصد شبکه توزیع برق کهگیلویه فرسوده است

مدیر شرکت توزیع برق ناحیه کهگیلویه با بیان اینکه گستردگی شبکه توزیع برق یکی از مهم‌ترین چالش‌های شبکه توزیع برق کهگیلویه است،گفت: ۵۰ درصد شبکه توزیع برق شهرستان فرسوده است.

خسرو پرویزی اظهار داشت: مبلغ 4000 میلیون ریال اعتبار برای کاهش تلفات شهرستان تخصیص داده شده است.
مدیر شرکت توزیع برق ناحیه کهگیلویه بابیان اینکه امسال به ترتیب مبلغ 2 هزار و 776 میلیون ریال، 3 هزار و 599 میلیون ریال و 6 هزار و 80 میلیون ریال برای توسعه و احداث شهری،توسعه و احداث روستایی و اصلاح و بهینه سازی شهری اعتبار تخصیص داده شده است،گفت: در مجموع 29 هزار و 860 میلیون ریال اعتبار به شرکت توزیع ناحیه برق کهگیلویه تخصیص یافت.
وی بابیان اینکه شبکه توزیع شهرستان کهگیلویه یک شبکه توزیع هوایی است،عنوان کرد: شبکه‌های توزیع هوایی به واسطه که هادی این شبکه روپوش ندارند بسیار آسیب‌پذیر هستند.
پرویزی با اشاره به اینکه 4 بار قطعی در ماه در یک شبکه که تازه به بهره‌برداری رسیده یک مسئله طبیعی است،ابراز کرد: یکی از مشکلات اصلی ما گستردگی شبکه توزیع برق شهرستان است.
وی با بیان اینکه سطح ولتاژ برق در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان 33 کیلو ولت است،ابراز کرد: سطح ولتاژ برق در سایر استان‌های کشور 20 کیلوولت است و 33 کیلوولت در رده فوق توزیع است.
پرویزی با بیان اینکه 36 هزار و 476 مشترک برق در شهرستان کهگیلویه وجود دارد، بیان کرد: از این تعداد 18 هزار و 811 مشترک شهری و 17 هزار و 668 مشترک روستایی هستند.
مدیر شرکت توزیع برق ناحیه کهگیلویه با توجه به فصل گرما خواستار مدیریت مصرف برق در شهرستان شد و افزود: رسانه‌ها می‌توانند با فرهنگ‌سازی راه‌های صرفه‌جویی و مصرف بهینه برق را در بین مردم نهادینه کنند.

منبع: تسنیم

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد