تاریخ درج خبر : 1394/05/11
کد خبر : ۵۱۴۳۷۶
+ تغییر اندازه نوشته -

نبود خودروهای حامل کالای بین‌المللی مشکل عمده صادرات استان

رئیس سازمان صنعت و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای واردات و صادرات از نظر کارت بازرگانی مشکلی نداریم و اکنون با تعداد 70 کارت معتبر آماده هرگونه خدمت در این زمینه هستیم.

 

داریوش دیودیده ظهر دیروز در بازدید از برخی واحدهای صنعتی شهر یاسوج در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مسئولان دولت تدبیر و امید در این استان شکوفایی هر چه بیشتر امر صادرات است.

وی با بیان اینکه برای رشد صادرات خود لازم است برخی از زیرساخت‌ها را آماده کنیم، افزود: برای این کار در استان شاخه‌ای از گمرک وجود دارد که کالاهای خود را از طریق گمرک خودمان صادر کنیم.

رئیس سازمان صنعت و تجارت استان، عدم وجود برخی زیرساخت‌ها از جمله نبود سیستم حمل و نقل بین‌المللی را از مشکلات عمده بر سر راه صادرات و واردات استان دانست و گفت: اکنون در نبود خودروهایی که بتوانند در حمل کالا به صورت بین‌المللی فعالیت کنند، مشکلاتی داریم.

دیودیده در ادامه اظهارات خود با بیان اینکه در امور صادرات هر ساله در استان بهتر از سال قبل عمل می‌کنیم، افزود: از لحاظ ارزی صادرات استان ما افزایش داشته اما به دلیل عدم صادرات سیمان از نظر وزنی کاهش حجم صادرات را مشاهده می‌کنیم.

وی به نشست‌هایی در مرکز استان و جلساتی مانند توسعه صادرات و خروجی‌های آن اشاره کرد و افزود: باید به گونه‌ای در امر صادرات فعالیت داشته باشیم که در انتهای سال بتوانیم آمار 20 میلیون دلار صادرات را محقق کنیم.

این مسئول تصریح کرد: برای این کار تعداد 70 کارت معتبر بازرگانی داریم که به وسیله آن‌ها می‌توان صادرات و واردات را انجام داد.

دیودیده یکی از مشکلات را مربوط به عدم صادرات برخی تولیدکنندگان از گمرک این استان دانست و افزود: اگر زیرساخت‌های خود از جمله در حوزه حمل و نقل را ساماندهی کنیم در آینده تولیدکنندگان تنها از گمرک استان کالاهای خود را صادر خواهند کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد