تاریخ درج خبر : 1394/05/11
کد خبر : ۵۱۴۳۸۰
+ تغییر اندازه نوشته -

کاهش 90 درصدی حفاری‌های غیرمجاز در بویراحمد

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بویراحمد از کاهش 90 درصدی حفاری‌های غیرمجاز شهرستان در سال جاری به نسبت چهار ماهه سال گذشته خبر داد.

محمد حسین‌زاده با بیان اینکه شهرستان بویراحمد به دلیل دارا بودن موقعیت جغرافیایی و آب و هوای مساعد مناطق بکر و دیدنی در فصول مختلف سال شاهد حضور گردشگران از اقصی‌نقاط کشور به پایتخت طبیعت ایران هستیم، گفت: ما به عنوان مسئول باید شرایط لازم برای بهره‌مندی مسافران از جاذبه‌های گردشگری را فراهم کنیم تا گردشگران با خاطره خوش این شهر را ترک کنند.

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان بویراحمد با اشاره به سفرهای تابستانه و خیل عظیم گردشگر به شهرستان بیان کرد: امیدواریم بتوان با هم‌افزایی و همراهی هرچه بیشتر خدمات بهتر و ارزنده‌ای را به مسافران ارائه کنیم.

این مسئول با بیان اینکه شهرستان بویراحمد در تعطیلات عید نوروز امسال به لحاظ خدمات‌رسانی به مسافران رتبه اول استانی را کسب کرد، گفت: تلاش و همکاری و همراهی مدیران در ارائه خدمات به مسافران بی‌نظیر بود و در عید فطر تمام دستگاه‌ها تلاش خود را برای تحقق رضایت‌مندی مسافران به کار گرفتند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به حفاری‌های غیرمجاز در شهرستان بویراحمد اشاره کرد و گفت: یگان حفاظت میراث فرهنگی شهرستان با تلاش‌های شبانه‌روزی از میراث‌های ماندگار حفاظت می‌کند و با اقتدار خود با متخلفان برخورد و اجازه هرگونه دست‌درازی به متخلفان داده نمی‌شود.

حسین‎زاده با تاکید بر اینکه در راستای حفظ آثار تاریخی از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنیم، گفت: بویراحمد از جمله شهرستان‌های امن در حفاظت از آثار تاریخی بوده که این امنیت و حفاظت را مدیون یگان‌های حفاظت میراث فرهنگی هستیم.

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بویراحمد به حفاری‌های غیرمجاز طی چهار ماه سال جاری اشاره کرد و گفت: دو حفاری غیرمجاز طی چهار ماهه سال جاری داشتیم که متخلفان شناسایی و با تشکیل پرونده به مراجعه قضایی ارسال شدند.

این مسئول از کاهش 90 درصدی حفاری‌های غیرمجاز در چهار ماهه امسال شهرستان بویراحمد به نسبت مدت مشابه سال گذشته آن خبر داد و گفت: خوشبختانه با تلاش‌های بی‌وقفه ماموران یگان حفاظت از هرگونه دست‌درازی به آثار تاریخی جلوگیری کردیم.

وی از دلایل موثر در کاهش حفاری‌های شهرستان بویراحمد را تقویت انجمن‌ها و دوست‌داران میراث فرهنگی، ایجاد تعامل با دادستان مرکز استان و نیروی انتظامی و سپاه پاسداران عنوان کرد و گفت: امیدواریم بتوان با اقتدار هرچه تمام‌تر از آثار تاریخی که میراث ماندگار ما هستند، حفاظت کرد.

 منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد