تاریخ درج خبر : 1394/05/11
کد خبر : ۵۱۴۳۸۲
+ تغییر اندازه نوشته -

اعتبارات آبیاری قطره ای کهگیلویه وبویراحمد 2.5 برابر می شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: اعتبارات آبیاری قطره ای این استان امسال نسبت به مدت مشابه پارسال دو و نیم برابر می شود.

جعفر گوهرگانی افزود: با پیگیری های نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت و مسوولان استانی وزارت جهاد کشاورزی با این افزایش اعتبار موافقت کرده است.

وی بیان کرد: هم اکنون موافقت اولیه این موضوع صورت گرفته و در صورت تحقق این مهم، اعتبارات آبیاری قطره ای زمین های کشاورزی استان از هفت میلیارد تومان در سال به 18 میلیارد تومان خواهد رسید.

گوهرگانی اظهار کرد: در صورت حذب این میزان اعتبار تا پایان امسال بیش از چهار هزار هکتار از زمین های کشاورزی استان به آبیاری قطره ای مجهز می شود.

وی عنوان کرد: از ابتدای امسال تاکنون بیش از دو هزار هکتار از زمین های کشاورزی کهگیلویه و بویراحمدبه آبیاری قطره ای مجهز شده اند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: برای اجرای این طرح بیش از 21 میلیارد ریال هزینه شده که هم اکنون بیش از 14 میلیارد ریال بابت اجرای این پروژه ها به پیمانکاران و کارخانه داران بدهکار هستیم.

گوهرگانی تصریح کرد: این طرح ها در زمین های کشاورزی رودشتی، آبلش لنده، شاه زیار بهمئی، کریک، باشت، بویراحمد، چرام و گچساران انجام شد که توانستیم در کشور در این زمینه مقام هفتم را کسب کنیم و بنا داریم امسال این رتبه را به چهار برسانیم.

گوهرگانی تصریح کرد: جهت افتتاح و بهره برداری دو طرح بزرگ آبیاری اراضی 400 هکتار از زمین های کشاورزی شمس آباد چرام و کاکان بویراحمد از وزیر جهاد کشاورزی دعوت کرده ایم که امیدواریم در این سفر بتوانیم با بررسی و طرح مشکلات موجود برای توسعه بخش کشاورزی استان اعتبار لازم را بگیریم.

منبع: ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • کشاورز گفت:

    اعتبارات زیاد میشود فک و فامیل هم زیاد است اگر کسی را نداشته باشی جوابشان معلوم است فعلا خبری نیست نوبت بندیه و اینا پارسال ثبت نام کردند از این حرفا ولیاگر کسی را داشته باشی کار تمام است البته متاسفانه

پربازديد