تاریخ درج خبر : 1394/05/12
کد خبر : ۵۱۴۴۶۷
+ تغییر اندازه نوشته -

امیرخانی: سیاسیون پول مجانی به هنرمند نمی‌دهند

نویسنده و منتقد مطرح ادبی کشور گفت: من به عنوان یک نویسنده از تحزب می‌ترسم و تا هنگامی که مبادی و ورودی مالی آن مشخص نباشد باید از ورود به احزاب واهمه داشت.

رضا امیرخانی عصر دیروز در نشست با برخی از نویسندگان و فعالان حوزه کتاب در یاسوج اظهار کرد: من به عنوان یک نویسنده از تحزب می‌ترسم و تا هنگامی که مبادی و ورودی مالی آن مشخص نباشد باید از ورود به احزاب واهمه داشت.

وی با بیان این که هیچ‌گاه برای تسهیل در کار خود وارد گروه‌های سیاسی نمی‌شوم، تصریح کرد: اما اگر کسی بگوید زنجیره کتابفروشی تشکیل بدهیم استقبال می‌کنم اما اگر بگویند فلان حزب سیاسی و وزیر پول برای کار کردن پول می‌دهد وارد تشکیلات‌های این چنینی نمی‌شوم.

این نویسنده و منتقد ادبی با اشاره به این که تشکیلات سیاسی فی‌نفسه بد نیستند، خاطرنشان کرد:  تشکیلات‌ها باید بتوانند خودگردان باشند و لذا یک تشکیلات باید سر و ته اقتصادی خود را حل کند و متأسفانه تا این گونه نشود کشور پیشرفتی نخواهد داشت.

این نویسنده مطرح کشور گفت: تقریبا میان همه احزاب و گروه‌های سیاسی از مشارکت و تدبیر و امید گرفته تا پایداری تفاوت واقعی در مورد نحوه درآمدزایی وجود ندارد و همه از یک چاه و دست آخر از بیت‌المال ارتزاق می‌کنند که خطرناک است.

وی با بیان اینکه اگر در کشور حزبی درست شد و توانست در تولید برای مثال در بخش کشاورزی و دامداری کاری کند شاید بتوان وارد آن شد، اظهار کرد: اگر سالی حداقل یک گوسفند تولید برای کشور داشته باشد می‌توان وارد آن حزب شد چون به نفع کشور کار کرده است.

امیرخانی با توصیه به جوانان خاطرنشان کرد: وقتی چرخ احزاب با فعالیت خودشان نچرخد خطرناک است هر چند شاید آدم‌های ناسالمی نباشند اما در به باد دادن پول تبحر دارند.

وی به انتهای کار نویسندگان و هنرمندانی که به دنبال سیاسیون حرکت می‌کنند اشاره کرد و گفت: سیاسیون به دنبال کار خود می‌روند و دست آخر بچه‌ها را رها می‌کنند.

امیرخانی با تأکید بر اینکه نباید وسیله‌ای برای پول جمع کردن تشکیلات‌ها شویم، افزود: تشکیلات‌هایی که امروز به ما پول می‌دهند در آینده با ما کار دارند و به همین دلیل است که کسی به ما پول مجانی نمی‌دهد.

این نویسنده سرشناس کشور با ذکر این موضوع که نظر من این است که نباید به دنبال «NGO» دولتی برویم تصریح کرد: هر دولتی که عوض می‌شود و کسانی که از دولت قبلی تشکل راه انداخته‌اند با روی کار آمدن دولت جدید بیکار می‌شوند و این به معنای هدر رفتن وقت یک هنرمند است.

وی گفت: باید نویسنده خودمان باشیم نه نویسنده سیاستمداران.

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد