تاریخ درج خبر : 1394/05/13
کد خبر : ۵۱۴۵۴۴
+ تغییر اندازه نوشته -

۶ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زایی در کهگیلویه پرداخت شد

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه گفت: از اجرای ۸۷ طرح اشتغال‌زایی با اعتبار ۶ میلیارد و ۴۹۰میلیون ریال جهت مددجویان تحت حمایت این نهاد از ابتدای سال تا کنون خبر داد.
امرالله فروزنده اظهار داشت: توانمند‌سازی و اشتغال خانواده‌های تحت حمایت از مهم‌ترین برنامه کاری کمیته امداد شهرستان کهگیلویه است که این مهم با اجرای طرح‌های خودکفایی در سرفصل‌های کشاورزی،دامپروری، صنفی، صنعتی و خدمات در حال اجرا است.
مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه گفت: درماه گذشته 27طرح اشتغالزایی و خودکفایی در شهرستان کهگیلویه با اعتباری بیش از 2میلیارد و 330 میلیون ریال در سرفصل‌های مختلف کشاورزی، دامداری، خدماتی، صنفی و صنعتی اجرا شد.
وی عنوان کرد: سیاست کلی این نهاد به سمت اشتغال و خود‌اتکایی خانواده‌ها تغییر یافت و این نهاد از تمام ظرفیت‌های موجود جهت استقلال خانوده‌های تحت حمایت استفاده می‌کند.
مدیرکمیته امداد شهرستان کهگیلویه با اشاره به این موضوع که زیر ساخت استقلال وخودکفایی خانواده‌ها در خصوص خوداشتغالی داشتن حرفه لازم جهت ایجاد شغل است، بیان کرد: این نهاد از ابتدای سال گذشته برنامه‌ریزی لازم جهت برگزاری دوره‌های آموزش در رشته‌های آرایشگری،کلاس‌های حسابداری، مدیریت، کیف‌دوزی، آموزش رانندگی، آموزش نقشه‌کشی ساختمان،اتوکد،آموزش انواع خیاطی، پرورش دام، پرورش زنبور ومرغ محلی و کامپیوتر وکاربر رایانه انجام واقدام به برگزاری دوره‌های آموزش جهت مددجویان وفرزندان آنها نموده است.
وی ابراز کرد: تمامی دوره‌های فوق در سال گذشته برگزار و به کسانی که در پایان کلاس‌ها در آزمون شرکت وقبول شدند گواهینامه معتبر از فنی وحرفه‌ای اعطا شد.
فروزنده گفت: امسال در صورت تامین اعتبارات لازم این روند با جدیت بیشتری انجام می‌شود.
وی بابیان اینکه از ابتدای سال تا کنون 17 طرح کارانگیزی با اعتبار 340 میلیون ریال اجرا شده است،عنوان کرد: 27 طرح توان افزایی با اعتبار 1 میلیارد ریال و 43 طرح خود کفایی با اعتبار 4 میلیارد و 870 میلیون ریال در 4 ماه اخیر توسط این نهاد برای مددجویان پرداخت شد.

منبع: تسنیم

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد