تاریخ درج خبر : 1394/05/13
کد خبر : ۵۱۴۵۶۱
+ تغییر اندازه نوشته -

معاون رئیس جمهوری: حفظ جنگلها از مهمترین مولفه های حیاتی توسعه پایدار است

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان محیط زیست کشور گفت: حفظ جنگلها و منابع آب وخاک از مهمترین مولفه های حیاتی توسعه پایدار است.

معصومه ابتکار روز دوشنبه در آیین رزمایش مهار آتش سوزی جنگلها 16دستگاه امداد رسان کهگیلویه وبویراحمد در منطقه سراب بید یاسوج افزود: نقش جنگلها در حفظ محیط زیست حیاتی است و از این رو باید از این منابع ارزشمند بویژه در حوزه زاگرس بیش از پیش صیانت کرد.

وی اهمیت نقش جنگلها در ذخیره سازی و حفظ منابع آب زیرزمینی ، جلوگیری از فرسایش خاک، رانش زمین،تلطیف آب و هوا ،جلوگیری بروز خشکسالی اشاره کرد و گفت: نقش حیاتی جنگلها ضرورت برنامه ریزی برای حفظ این منابع ارزشمند را دو چندان کرده است.

خانم ابتکار برگزاری رزمایش مهار آتش سوزی جنگلی دستگاههای عضو ستاد حوادث کهگیلویه وبویراحمد را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: انسجام بخشی دستگاهی عضو مدیریت بحران در موقع بروز حوادث بویژه آتش سوزی را از اهداف کاربردی این رزمایش دانست.

وی گفت:برگزاری این رزمایش علاوه برتمرینی برای آمادگی دستگاههای امدارسان، باعث شناسایی نقاظ ضعفت و نیازسنجی از امکانات این بخش خواهد شد.

وی از برگزاری رزمایش نمادین آتش سوزی در 14استان کشور خبر داد وگفت: نیازهای ناشی از تجربیات و نیازهای برآورد شده از این رزمایشها در هیات دولت بررسی و برای تامین امکانات ستاد مدیریت بحران استانها اقدام خواهد شد.

با حضور معاون رییس جمهوری و استاندارکهگیلویه وبویراحمد 16دستگاه عضو مدیرت بحران کهگیلویه وبویراحمد توان عملیاتی خود را در رزمایش مهار آتش سوزی جنگلها در منطقه سراب بید یاسوج به نمایش گذاشتند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد