تاریخ درج خبر : 1394/05/14
کد خبر : ۵۱۴۶۲۰
+ تغییر اندازه نوشته -

دکتر رحیمی: دانشگاههای استان بازوهای پژوهشی مناسبی برای سازمان محیط زیست هستند

رئیس دانشگاه یاسوج گفت: دانشگاههای استان کهگیلویه و بویراحمد بازوهای پژوهشی مناسبی برای سازمان محیط زیست در سطح ملی و منطقه ای هستند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر محمود رضا رحیمی در نشست دانشگاهیان و تشکل‌های مردم‌نهاد و فعالان زیست محیطی که با حضور خانم ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست کشور و استاندار کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد افزود: با توجه به پتانسل ها و توانایی های علمی و منطقه ای دانشگاههای استان، سازمان محیط زیست می تواند از این دانشگاهها به عنوان بازوهای پژوهشی خود در زمینه مسایل زیست محیطی استفاده کند.

وی با اشاره به شتاب تخریب محیط زیست در ایران بیان داشت: اگر این روند در کشور متوقف نشود نسل‌های آینده چیزی به نام محیط زیست سالم و پایدار را نمی‌بینند.

دکتر رحیمی با بیان اینکه توسعه باید در همه زمینه ها باشد اذعان داشت: پیوست محیط زیستی باید در همه طرح ها وجود داشته باشد و بر روند اجرای درست آن نیز نظارت جدی شود.

این مسئول دانشگاهی در ادامه به توانایی های دانشگاه یاسوج به عنوان دانشگاه مادر در استان اشاره و بیان داشت: دانشگاه یاسوج دارای 220 نفر عضو هیئت علمی است که در بین آنان دو دانشمند isi که جز یک درصد دانشمندان برتر جهان هستند نیز حضور دارند.

دکتر رحیمی ادامه داد: این دانشگاه از نظر تاثیرگذاری در حوزه پژوهش، نهمین دانشگاه جامع در رتبه بندی کشوری است و در بین حدود 170 دانشگاه کشور در جایگاه 28 قرار دارد و در برنامه استراتژیک دانشگاه هدف این است که این جایگاه به زیر 20 برسد.

وی تصریح کرد: دانشگاه یاسوج با وجود کوچکی و جمع و جور بودن دانشگاهی است که در سطح ملی و بین المللی دارای رتبه های خیلی خوبی است.

رئیس دانشگاه یاسوج با اشاره به فعالیتهای گسترده زیست محیطی در این دانشگاه اظهار داشت: 35درصد طرح‌های پژوهشی دانشگاه یاسوج با محوریت مسایل زیست محیطی است.

دکتر رحیمی گفت: از دیگر فعالیتهایی که در این زمینه صورت گرفت می توان به برگزاری همایش بلوط و کارگاه دوجانبه ایران و آلمان با محوریت حفظ و مدیریت جنگلهای زاگرس اشاره کرد.

این مسئول آموزش عالی تاکید کرد: پژوهشکده منابع طبیعی و محیط زیست، پژوهشکده گیاهان دارویی و آزمایشگاههای پیشرفته تحقیقاتی پیشرو در سطح کشور که برخی از فعالیتهای این آزمایشگاه با تمرکز بر روی آلودگی های زیست محیطی در حوزه های مختلف انجام می شود از دیگر توانمندیهای دانشگاه یاسوج در زمینه محیط زیست است.

دکتر رحیمی به نمایندگی از دانشگاهیان استان از رئیس سازمان محیط زیست کشور خواست که با حمایت ویژه، زمینه گسترش ارتباط و همکاری دانشگاه‌ها با سازمان محیط زیست فراهم شود.

در پایان این نشست، تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه یاسوج و محیط زیست امضا شد.

IMG_5856

IMG_5858

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد