تاریخ درج خبر : 1394/05/14
کد خبر : ۵۱۴۶۲۱
+ تغییر اندازه نوشته -

پیشنهاد دانشگاه یاسوج جهت تشکیل کارگروه تخصصی محیط زیست در استان

معاون پژوهشی دانشگاه یاسوج گفت: کارگروه تخصصی محیط زیست در استان در جهت رفع دغدغه های زیست محیطی تشکیل شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر هجیر کریمی در نشست دانشگاهیان استان، تشکل های مردم نهاد و فعالان زیست محیطی با خانم ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست کشور که با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد بیان داشت: دانشگاه یاسوج آمادگی دارد به عنوان متولی این کارگروه، مسایل پژوهشی و مطالعاتی زیست محیطی استان را مطرح و تا مرحله اجرا پیگیری کند.
وی ادامه داد: با توجه به توانمندی نیروی انسانی و ظرفیت های موجود در دانشگاه یاسوج و پتانسلی که در این منطقه وجود دارد امیدواریم که در طرح های مطالعاتی و پژوهشی در سطح کشور و استان، اولویت با دانشگاه یاسوج به عنوان دانشگاه مادر باشد.
این مسئول دانشگاهی با اشاره به راههای حمایت سازمان محیط زیست از فعالیت‌های دانشگاهی در زمینه محیط زیست اظهار داشت:
تجهیز آزمایشگاهها، ایجاد فرصت های مطالعاتی برای اعضای هیئت علمی دانشگاه در زمینه محیط زیست و حمایت از رشته های دانشگاهی مرتبط با محیط زیست از جمله برنامه‌هایی است که می تواند منجر به گسترش همکاری های دانشگاه و سازمان محیط زیست باشد.
دکتر کریمی ادامه داد: دانشگاه می تواند در زمینه آموزش و ترویج فعالیتهایی زیست محیطی خدماتی را به جامعه هدف و حتی در روستاها به صورت داوطلبانه ارائه دهد.
وی از مسئولان محیط زیست خواست که مشاغل سبز و طرح های سبز که منجر به کاهش آلودگی در استان می شود را مورد حمایت ویژه قرار دهند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد