تاریخ درج خبر : 1394/05/18
کد خبر : ۵۱۴۶۳۴
+ تغییر اندازه نوشته -
ایمان اشکوه

شوی تبلیغاتی محیط زیست استان در حضور ابتکار؛ رسالتی که خبرنگار زیرپا لِه کرد

ایمان اشکوه

حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست کشوردر استان می توانست دستاورد های بسیار خوبی برای محیط زیست استان داشته باشد که متاسفانه به دلایلی حضور ایشان تبدیل به فرصتی گران مایه برای عده ای از مسئولین شد تا به هر نحوی که شده کاری کنند تا بتوانند چند صباحی بیشتر بر صندلی ریاست خود تکیه زنند.

ار مسئولین که بگذریم عده ای اندک از قشر پرتلاش خبرنگاران هم از حضور معاون رئیس جمهور استفاده کرده تا بتوانند در دل عده ای از مدیران استان جایی برای خود دست و پا کنند تا شاید با این تملق به نان و نوایی برسند.

در نشست دکتر ابتکار با سمن ها و فعالان محیط زیست، کسانی از طرف فعالان محیط زیست استان صحبت کردند که هیچگونه دغدغه محیط زیستی نداشته و فقط ارائه دهنده نمایشی تبلیغاتی برای سازمان محیط زیست و استاندار بودند.

فعال محیط زیست در تریبونی به این مهمی که تا سال ها باید حسرت این فرصت از دست رفته را خورد، هیچ دغدغه ای به جز تعریف و تمجید از استاندار ندارد و در فرصت ده دقیقه ای که به ایشان داده می شود به جز بحث های قومیتی ترک و لر و جوک های بی مزه چیزی عاید محیط زیست بیمار استان نمی کند.

فعال محیط زیست انتخابی سازمان محیط زیست متنی ادبی ارائه می کند و کتابی به معاون رئیس جمهور اهدا می کند تا هر دو فعال(انتخابی سازمان محیط زیست استان) هیچ انتقادی در رابطه با محیط زیست نداشته باشند و از همه چی آرومه در استان ما تعریف و تمجید کنند.

محیط زیستی که در جلسات درون استانی شدیدا در خطر است ولی در حضور معاون رئیس جمهور هیچ مشکلی ندارد.

همه آتش سوزی ها مهار می شوند،محیط بانان از همه چیز راضی هستند،شکار غیر قانونی در استان وجود ندارد، سد های احداث شده در استان بسیار مفید هستند؛البته که مسئولان محیط زیست استان حتما چنین نظری دارند که اجازه صحبت به هیچ کدام از منتقدین را در حضور دکتر ابتکار ندادند.

برخلاف روالی که آقایون منتظر طی شدن آن در جلسه بودند صداهای انتقادی هم به گوش رئیس سازمان محیط زیست کشور رسید اما هر آن دبیر جلسه که برحسب اتفاق هم رئیس سازمان محیط زیست استان انتخاب شده بود صداهای انتقادی را در شروع صحبت هایشان به بهانه هایی توقف می کرد تا احیانا روال خوب جلسه خراب نشود.

اما نکته ای که شدیدا تاسف برانگیز تر از حرکت دوستان محیط زیستی بود؛ رفتار یکی از خبرنگاران صاحب نام استان بود که که تماما رسالت خبرنگاری را زیر سوال می برد.

یکی از فعالان در نشست با خانم دکتر ابتکار از عملکرد آقای پورشیرزاد انتقاد کرده که به مذاق این خبرنگار پر ادعای سایت معروف استان خوش نیامده با حالتی عصبی و خشمگین به منتقد جناب پورشیرزاد حمله کرد تا عرض ارادت خود به مدیر محیط زیست استان را اعلام کرده باشد.

یکی از اعضای تشکل ها به اقای خبرنگار متذکر می شود که شما خبرنگارید و نباید با چنین رفتاری شان خبرنگاری را زیر سوال ببرید که باز هم آقای خبرنگار با بی ادبانه ترین لحن ممکن به طرف مقابل توهین می کند.

اینجاست که رسالت خبرنگاری زیر پای عده ای مدیر دوست که خود را خبرنگار می نامند ِله می شود تا آقای بزرگواری نماینده شهرستان کهگیلویه در روز خبرنگار بتواند به خود اجازه دهد خبرنگار را با زشت ترین الفاظ مورد عنایت قرار دهد و آنها را خائن و جاسوس بنامد.

در روزی که می بایست فعالان محیط زیست و نمایندگان تشکل ها نقد ها و پیشنهادان خود را مطرح می کردند شخصیت های گزینشی محیط زیست استان باعث شد تا فرصتی گرانبها از کف مردم این دیار که به شدت به طبیعت و محیط زیست وابسته هستند رفته باشد.

رسانه ای که باید منعکس کننده این بی عدالتی ها باشد حامی صاحبان قدرت می شود تا مبادا مسئولان حمایت کننده قهرشان بگیرد.

آخر سر هم امید داریم با این وضعیت اسفناک شاهد پیشرفت چشمگیر استان در تمام سطوح باشیم!

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • هم استانی گفت:

  درود برصداقت واحساس مسولیتت برادرعزیزودلسوز

 • فعال محیط زیست گفت:

  کاش تعداد افرای که دغدغه مثل شما دارند بیشتر می بود،کاش به جای حرفای بی فایده سازمان محیط زیست افرادی مث شما در جایگاهشون قرار می گرفتن تا سرعت نابودی محیط زیست بکر استان را کمی کاهش می دادند. درود بر شما که صریح و بی پرده نوشتید

 • سجاد بهمنی گفت:

  قلمت پایدار

 • اناهيتا گفت:

  درود اقای اشکوه

 • زینب آقایی گفت:

  عالی بود این متن. درود بر شما آقای اشکوه. فرصت برای تمجید زیاد بود….

 • بی مدیریتی گفت:

  ایمان جان تا بوده همین بوده. همیشه آدمایی که دغدغه کارهای خوب، ارزشمند و فرهنگی رو داشتن مورد بی مهری قرار گرفتن، نمونه ش همین موضوعی که خودت بهش اشاره کردی. همه مون خوب می دونیم که این استان در هر حوزه ای پتانسیل های فوق العاده ای داره، اما چه می شه که با این همه منابع هنوز در راه توسعه درجا می زنه. دلیل اصلی ش بی شک بی مدیریتی اسف باریه که سالهاس بر پیکره این استان چنبره زده. وجود مدیرانی که تا کسی ازشون لب به انتقاد باز کرد مثل بید به خود لرزیدن و تمام توانشون رو واسه خفه کردنش به کار گرفتن و تا تونستن به چاپلوس ها و دستمال کشا میدون دادن. اما تو نامید نشو و با انگیزه به کارت ادامه بده رفیق

 • ناشناس گفت:

  با سپاس و درود فراوان به جناب اقای اشکوه: محیط زیست بیمار استان نیاز به مردان دلسوز ی مانند شما نیاز دارند جنگل ها نابود /رودخانه مامن زباله و فاضلاب /جناب اشکوه استان ما با درد جلسات غیر کارشناسانه و متملقانه و تمجیدو تشکر خودخوانده سالهاست دست و پنجه نرم می کند /خود گفتی و خود خندیدی ////خود مرد هنرمندی

 • پوریا گفت:

  درود به شرفت ایمان اشکوه.

 • علی گفت:

  بزر گ واری جناب خانی تلفظ کن اون که ابرو استان را برد

پربازديد