تاریخ درج خبر : 1394/05/15
کد خبر : ۵۱۴۶۵۹
+ تغییر اندازه نوشته -

نیروی انتظامی استان از خبرنگاران تجلیل کرد

طی مراسمی به مناسبت روز خبرنگار، خبرنگاران حوزه انتظامی کهگیلویه و بویراحمد تجلیل شدند.
جانشین فرمانده انتظامی استان بعدازظهر سه شنبه ضمن تبریک روز خبرنگار و گرامیداشت یاد و خاطر شهدای رسانه، روز خبرنگار را فرصت مغتنمی در پاسداشت حق گویی و حق جویی و مهم ترین وظیفه خبرنگاران را بیان واقعیت و واقع گویی دانست.

سرهنگ مهدی انصاری افزود: قلم خبرنگار بسترساز تحولات یک جامعه است که اگر این قلم بدرستی و به حق بنگارد، جامعه را آنگونه که شایسته است به سمت بالندگی سوق می دهد.

IMG_5877

وی با اشاره به اینکه رسانه پل ارتباطی بین مردم و مسئولین است، اظهار داشت: رسانه ها باید عملکرد مسئولین را به گوش مردم برسانند و خواسته ها و مطالبات مردم را به مسئولین انتقال دهند تا خدمات آنگونه که شایسته است در حق جامعه ادا شود.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه خبرنگاران باید کار خبری را با حساسیتی ویژه و ظرافت خاص انجام دهند، گفت: انتشار یک خبر نادرست از سوی رسانه ابتدا موجب نگرانی و بی اعتمادی مخاطبان یا جامعه هدف به رسانه می شود و سپس زیر سوال بردن عملکرد مسئولان را در پی دارد.

وی اضافه کرد: خبرنگاران استان باید بتوانند با امکانات کم و ابزار محدود اما با خلاقیت اخبار استان و خدمات مسئولین و مطالبات مردم را پوشش دهند.

انصاری تصریح کرد: نیروی انتظامی آمادگی دریافت انتقاد را دارد اما انتقادی که از روی صداقت و انصاف باشد و به تقویت فکری ما کمک بکند.

وی همچنین گفت: باید ذیل اخبار و حوادث، به تحلیل و بررسی ریشه های خبر حادثه نیز پرداخته شود چرا که اگر پیگیر علل و عوامل حادث شدن اتفاقی باشیم، در راستای کاهش آسیب های اجتماعی نیز قدم بلندی برداشته ایم و در غیر این صورت، در بین راه، کار را رها کرده ایم.

وی با اشاره به لزوم دقت و حساسیت در نحوه بیان اخبار اظهار داشت: در پی حادثه چند وقت پیش در بلوار شصت متری یاسوج بنده مجبور شدم که به برخی از رسانه ها یک به یک زنگ بزنم و از آنها بخواهم به گونه ملایم تر از کلمات استفاده کنند. مثلا به جای تیتر “۶ کشته و زخمی” بهتر بود می گفتند “یک کشته و چند زخمی”.

IMG_5882

جانشین فرمانده نیروی انتظامی همچنین درباره برخورد با دارندگان سلاح های غیرمجاز گفت: طرح های مختلفی برای جمع آوری سلاح های غیر مجاز داریم و در این راستا پلیس امنیت و اطلاعات، شناسایی دارندگان را انجام می دهد و ما اقدام می کنیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد