تاریخ درج خبر : 1394/05/15
کد خبر : ۵۱۴۶۶۷
+ تغییر اندازه نوشته -

پروژه آبرسانی به دشت امام زاده جعفر 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: پروژه آبرسانی به زمین های کشاورزی دشت امامزاده جعفر شهرستان گچساران 95درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

سید موسی خادمی عصر سه شنبه در آیین بازدید از طرح آبرسانی به دشت امامزاده جعفر گچساران گفت: عملیات اجرایی آبرسانی از رودخانه زهره به سه هزار و 500 هکتار از زمین های کشاورزی دهستان امامزاده جعفر از توابع گچساران در حال اجراست.
وی تصریح کرد: پروژه آب رسانی به زمین های کشاورزی امامزاده جعفر دارای 46 کیلومتر خط انتقال اصلی و حدود هفت کیلومتر خط لوله فرعی است که در صورت بهره برداری 36 میلیون متر مکعب آب از رودخانه زهره را انتقال خواهد داد.
خادمی گفت: هدف از اجرای این طرح تامین آب 92هکتار از زمین های کشاورزی امامزاده جعفر، 588هکتار سربیشه، 907 هکتار سراب ننیز، 152 هکتار پاکوه، 705 هکتار ماهور باشت، 572 هکتارخربل و 480 هکتار بیدزرد است.
وی تصریح کرد: با بهره برداری کامل از این پروژه سه هزار و 500 هکتار از زمین های کشاورزی دشت اما مزاده جعفر گچساران زیر کشت آبیاری نوین می رود.
خادمی اظهار کرد: در صورتی کار اجرای این پروژه به همین صورت پیش رود تا پایان امسال تمام اراضی کشارزی این مناطق زیر کشت آبیاری خواهد رفت.
وی عنوان کرد: اجرای این طرح ملی علاوه بر ایجاد اشتغال نقش اثرگذاری در کاهش اتکای به اقتصاد تک محصولی نفت و کاهش برداشت آب از منابع زیر زمینی دارد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد در این بازدید گفت: 350 هکتار از اراضی دشت امامزاده جعفر تا یک ماه آینده زیر کشت آبیاری نوین خواهد رفت.
علی لطفی افزود: تاکنون برای اجرای این پروژه ملی 350 میلیارد ریال هزینه شده و 500 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل این طرح نیاز است.
به گزارش ایرنا، استاندار کهگلویه و بویراحمد ، نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت و جمعی از مسوولان استانی و شهرستانی از روند اجرای طرح های عمرانی این شهرستان بازدید کردند.
روستاهای پاکوه، کلاغ نشین،ماهور باشت و امامزاده جعفر از توابع دهستان گرمسیری دهستان امامزاده جعفر به ترتیب در 30 تا 15 کیلومتری دوگنبدان مرکز شهرستان گچساران قرار دارد.
دشت شش هزار هکتاری امامزاده جعفر یکی از دشت های حاصلخیر جنوب کشور است.

منبع: ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد