تاریخ درج خبر : 1394/05/15
کد خبر : ۵۱۴۶۶۹
+ تغییر اندازه نوشته -

230میلیارد ریال برای اجرای طرح فاضلاب شهر دوگنبدان هزینه شد

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: 230 میلیارد ریال تاکنون برای تکمیل طرح ملی فاضلاب شهر دوگنبدان هزینه شده است.

غلامرضا تاجگردون عصر سه شنبه در آیین بازدید از پروژه تصفیه خانه فاضلاب گچساران افزود: میزان پیشرفت فیزیکی فاز اول طرح تصفیه خانه فاضلاب شهر دوگنبدان 98 درصد است.
وی بیان کرد: عملیات اجرایی پروژه فاضلاب شهر دوگنبدان در سال 82 آغاز شد.
تاجگردون با بیان اینکه 80 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای پروژه فاز اول تصفیه خانه فاضلاب دوگنبدان هزینه شد گفت: با اجرای فاز اول این پروژه ملی شش هزار نفر از جمعیت شهر دوگنبدان از خدمات سیستم بهداشتی فاضلاب بهره مند شده اند.
وی میزان پیشرفت فیزیکی فاز دوم تصفیه خانه فاضلاب دوگنبدان را 70 درصد اعلام کرد و گفت: تاکنون برای اجرای فاز دوم این پروژه ملی 30 میلیارد ریال هزینه شده است.
تاجگردون ابراز داشت: در صورت بهره برداری کامل از این طرح 110 هزار نفر از جمعیت شهر دوگنبدان از خدمات سیستم بهداشتی فاضلاب بهره مند خواهند شد.
وی افزود: متوسط تولید سرانه فاضلاب در انتهای دوره طرح برای شهر دوگنبدان و شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران به ترتیب 160 و 350 لیتر برای هر نفر در شبانه روز در نظر گرفته شده است.
تاجگردون دبی متوسط فاضلاب را 246 لیتر در ثانیه و دبی حداکثر این طرح را 600 لیتر در ثانیه ذکرکرد.
وی گفت: برای تصفیه خانه این پروژه خط انتقال به طول هفت کیلومتر، شبکه اصلی به طول 21 کیلومتر و شبکه فرعی به طول 83 کیلومتر طراحی شده است.
به گزارش ایرنا، استاندار کهگیلویه و بویراحمد ، نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت و جمعی از مسوولان استانی و شهرستانی از روند اجرای طرح های عمرانی این شهرستان بازدید کردند.

منبع: ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد