تاریخ درج خبر : 1394/05/16
کد خبر : ۵۱۴۶۸۷
+ تغییر اندازه نوشته -

خادمی: آسیب های نوظهور در استان کمتر شده است

استاندار کهگیلویه وبویراحمد تاکید کرد: بافت فرهنگی، قومی و عشایری حاکم و به دنبال آن خوکنترلی از سوی خانواده ها تا حدودی مانع از افزایش و گسترش ناهنجاری های اجتماعی بویژه آسیب های نوظهور در این استان نسبت به میانگین کشوری شده است.

سید موسی خادمی روز چهارشنبه در همایش دو روزه معاونان توانبخشی بهزیستی کشور در یاسوج افزود: البته نباید از سرعت و شتابی که در این راستا در سطح کشور بوجود آمده و استان را نیز تحت تاثیر قرار داده است غافل ماند.
وی تصریح کرد: این استان در سایر آسیب ها از جمله نرخ معلولیت های ذهنی و حرکتی و یا آمار مربوط به طلاق به دلیل شکاف عمیق محرومیت وفقر دارای وضعیت مناسبی نیست و بالاتر از میانگین کشوری است.
به گفته مسوولان بهزیستی نرخ معلولیت در کهگیلویه وبویراحمد با داشتن بیش از 18 هزار و 500 معلول اعم از ذهنی، جسمی و حرکتی و ضایع و نخاعی 2.7 و در کشور 2.3 درصد است.
وی گفت: کاهش نرخ معلولیت در این استان علاوه بر ارایه آموزش های کاربردی اجتماعی بویژه در حوزه ازدواج و انجام آزمایش های ژنتیکی و فرهنگ سازی نیازمند یک نگاه ویژه و عادلانه در جهت رسیدگی و کمک به جامعه هدف تحت پوشش از سوی سازمان بهزیستی کشور است.
وی به برخی ظرفیت ها و داشته های کهگیلویه وبویراحمد به ویژه در حوزه های نفت و گاز، جنگل ها و منابع طبیعی و آب و همچنین نیروی انسانی کارآمد اشاره کرد و افزود: این استان با وجود چنین سرمایه های سرشار اما همچنان در بسیاری شاخص های توسعه ای جزو اخرین استان ها است.
نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی نیز در این همایش بر ضرورت توجه ویژه سازمان بهزیستی به ارتقا سطح رفاه و افزایش حقوق کارکنان بهزیستی در کنار خدمات مطلو به جامعه هدف این سازمان تاکید کرد.
غلام محمد زارعی افزود: تا زمانی که کارکنان این سازمان خود دچار مشکل و دغدغه های جدی مالی و اقتصادی ، رفاهی و حقوقی باشند بدون شک خدمت رسانی مطلوب و در مسیر صحیح به جامعه هدف نیز تحقق نخواهد یافت.
وی نگاه واقع بینانه ، مسوولانه و خالصانه به جامعه هدف تجت پوشش سازمان بهزیستی را یادآور شد و گفت: هر گونه ارایه خدمت به جامعه معلولان باید با حفظ کرامت، شان و منزلت آنان باشد.

منبع: ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد