تاریخ درج خبر : 1394/05/16
کد خبر : ۵۱۴۶۸۹
+ تغییر اندازه نوشته -

هشت هزار کارتن خواب در کشور وجود دارد

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان بهزیستی کشور گفت: هشت هزار کارتن خواب در کشور وجود دارد.

انوشیروان محسنی بند پی چهارشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به آثار منفی کارتن خواب ها بر جامعه افزود: رفع معضل کارتن خواب ها نیازمند تلاش و برنامه ریزی مدون علمی و تخصصی است.
وی اظهار کرد: کارتن خواب ها بر اساس جنسیت، سن و نوع مشکلات خود آسیب های متفاوتی از بیماری هپاتیت در تا معضلات اجتماعی ایجاد می کنند.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: کاهش آسیب های اجتماعی نیازمند نگرش فراگیر دولت و حمایت همه جانبه است.
محسنی بندپی با اشاره به ضرورت جمع آوری کارتن خواب ها تصریح کرد: این امر نقش اثرگذاری در امنیت اجتماعی در جامعه دارد.
وی با بیان این نکته که کاهش آسیب های اجتماعی زیربنای داشتن جامعه سالم و توانمند است بیان کرد: حمایت از زنان سرپرست خانوار و دیگر آسیب های اجتماعی رویکرد نظام جمهوری اسلامی ایران برای کاهش این معضلات است.

** یارانه معلولان مراکز نگهداری توان بخشی افزایش خواهد یافت

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان بهزیستی کشور گفت: یارانه معلولان مراکز نگهداری توان بخشی از اول مهرامسال افزایش خواهد یافت.
محسنی بند پی افزود: یارانه مراکز توان بخشی شبانه روزی 20 درصد و یارانه مراکز توان بخشی شبانه روزی 25 درصد افزایش می یابد.
وی اظهار کرد: هم اکنون معلولان مراکز شبانه روزی چهار میلیون ریال و مراکز روزانه دو میلیون و 600 هزار ریال یارانه دریافت می کنند.
محسنی بندپی با اشاره به این که یک میلیون و 100 هزار معلول در کشور زیر پوشش خدمات بهزیستی هستند تصریح کرد: در حال حاضر 185هزار نفر از این تعداد از خدمات مراکز شبانه روزی خصوصی بهره مند هستند.
وی گفت: توانبخشی معلولان مبتنی بر جامعه برای پیشگیری از انزوای آنها از رویکردهای اصلی بهزیستی کشور است.
وی بر حمایت از ایجاد فرصت های شغلی برای معلولان در دولت یازدهم تاکید کرد.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان بهزیستی کشور از فعالیت 187 مرکز اورژانس اجتماعی در شهرهای بالای 50 هزار نفر در مناطق مختلف کشور خبر داد.
محسنی بندپی افزود: این مراکز با هدف ارایه خدمات مشاوره آسیب های اجتماعی شکل گرفته اند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    جناب معاون حتما وزیرت هم خبر دارد که این همه افراد بیچاره که سرپناه ندارند و در کارتن تو خیابون میخوابند و شب ماشین کارتنهای بیچاره را باخون وگوشت مچاله می کنند وجود داره حتما توقع دارید غیر از سازمان بهزیستی اداره ای دیگر بیاد بداد آنها رسیدگی کند یا این حرفها را برای کی میزنید اگر شما مسئولید باید پاسخگو باشید چرا تو این مملکت کارتن خواب داشته باشیم علت چیست حتما یکی ار علتهای اصلی فقیری مردم است نه دیوانگی یا اعتیاد و غیره چون همون معتاد هم اگر پول تو جیبش باشه شب تو خیابون نمی خوبه

پربازديد