تاریخ درج خبر : 1394/05/16
کد خبر : ۵۱۴۶۹۱
+ تغییر اندازه نوشته -

رونمایی از کارت شناسایی معلولیت با حضور رییس سازمان بهزیستی در یاسوج

با حضور رییس سازمان بهزیستی کشور، مجمع نمایندگان و استاندار کهگیلویه و بویراحمد و معاونان توانبخشی بهزیستی سراسر کشور از کارت شناسایی معلولیت در یاسوج رونمایی شد.

انوشیروان محسنی بندپی، رییس سازمان بهزیستی کشور در حاشیه مراسم رونمایی از این کارت افزود: این کارت در شناسایی معلولان، تعیین نوع و شدت معلولیت می تواند موثر باشد تا با توجه به این ناتوانی و درجه بندی امکانات، حمایت ها و آموزشهای لازم را به جامعه هدف ارائه دهیم.

وی اظهارکرد: کارت شناسایی معلولیت بین المللی است و در همه جای دنیا قابل رصد است.

محسنی بندپی تصریح کرد: کارتی که رونمایی شده برای یک میلیون و ۱۰۰هزار معلول کشور تا پایان سالجاری صادر خواهد شد و این تعداد معلول از مزایای این کارت برخوردار خواهند شد.

رییس سازمان بهزیستی کشور خاطرنشان کرد: کارت شناسایی معلولیت کار ارزشمند، علمی و بین المللی است. این کارت بر اساس رتبه بندی بین المللی ICF است.

وی عنوان کرد: این کارت شناسنامه نوع معلولیت معلولان است که مورد قبول همه نهادهای بین المللی و کشورهایی که عضو کنوانسیون حمایت از حقوق معلولان هستند، است و این اقدام حاصل دو سال کار تخصصی و علمی حوزه توانبخشی سازمان بهزیستی بوده است.

محسنی بند پی اضافه کرد: هدف ما اینست که شفافیت در کارها باید و خدمت به جامعه هدف مستقیما بر اساس نوع مشکلات و معلولیتها مورد تأید کمیته پزشکی ارائه شود و آموزشهایی که معلولان باید دریافت کنند طبق این کارت خواهد بود.

منبع: ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد