تاریخ درج خبر : 1394/05/16
کد خبر : ۵۱۴۶۹۳
+ تغییر اندازه نوشته -

صدور مجوز 800 سایت در دولت فعلی

عضو هیئت نظارت بر مطبوعات گفت: در دولت کنونی تعداد 800 مجوز برای فعالیت رسمی سایت‌ها صادر شده است.

سید ضیاء هاشمی بعدازظهر دیروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هیئت نظارت بر مطبوعات طبق قانون وظیفه اجرای قانون و نظارت بر اجرای قانون را در مطبوعات دارد و این نظارت جنبه حمایتی دارد.

عضو هیئت نظارت بر مطبوعات افزود: به این معنی که وجود هیئت نظارت موجب تضمین امنیت و آرامش اصحاب رسانه است.

وی گفت: وقتی یک هیئت رسمی که مرکب از مراکز مختلف فرهنگی اعم از حوزه دانشگاه دولت و مجلس و اساتید و نمایندگان رسانه‌ها و یک جمع کارشناسانه مسائل مطبوعات مورد بررسی قرار می‌گیرد نشان‌دهنده این است که جمعی فرهنگی برای مطبوعات تصمیم می‌گیرد.

این مسئول تبیین کرد: هرچند نهادهای دیگر هم به وظایف خود عمل می‌کنند اما وظیفه اصلی نظارت توسط هیئت نظارت بر مطبوعات انجام می‌شود.

وی تأکید کرد: در قاطبه موارد مطبوعات کار خود را به درستی انجام می‌دهند و به صورت استثنا مواردی تخلف هست که هیئت نظارت آن‌ها را می‌بیند و راهنمایی‌های لازم را انجام می‌دهد و در مواردی که نیاز به برخورد باشد این برخورد صورت می‌گیرد.

هاشمی تصریح کرد: در نگاه هیئت نظارت بر مطبوعات و در سیاست‌های رسمی دولت این است که مطبوعات از نظر کمی و کیفی توسعه پیدا کنند زیرا نقش بی‌بدیل در توسعه فرهنگی و سیاسی کشور دارند و به همین خاطر نگاه بر توسعه کمی و کیفی آن‌ها و حمایت جدی از مطبوعات است.

وی افزود: در طول دو سال گذشته تعداد نشریات و رسانه‌های دارای مجوز به بیش از 1.5 برابر رسیده و اکنون تأکید هیئت نظارت بر مطبوعات بر این است که سایت‌ها و رسانه‌های الکترونیک هم طبق قانون مجوزهای مورد نیاز را بگیرند.

وی با دعوت از اصحاب رسانه برای گرفتن مجوز به خصوص سایت‌ها، تصریح کرد: هیئت نظارت نیز نهایت تسهیل لازم را خواهد داشت تا مجوزها صادر شود که تاکنون در دو سال گذشته حدود 800 سایت خبری و رسانه‌های الکترونیک مجوز آن‌ها صادر شده در حالی که در ابتدای کار دولت تنها 100 سایت مجوزدار بود.

هاشمی عنوان کرد: بیش از 7600 رسانه مکتوب و الکترونیک مجوزدار در کشور داریم که بیش از 30 درصد در طول سال گذشته مجوز آن‌ها صادر شده و با این روندی که هست امیدواریم رسانه‌های ما با کیفیت بیشتری به نقش و رسالت خود عمل کنند.

عضو هیئت نظارت بر مطبوعات در پاسخ به این سؤال خبرنگار فارس در خصوص آمار سایت‌های بدون مجوز گفت: آمار دقیقی در خصوص رسانه‌های بدون مجوز نداریم ولی سیاست و تأکید ما بر این است که همه رسانه‌ها مجوزهای لازم را بگیرند تا از ضمانت‌های کافی برای حمایت از آن‌ها برخوردار شویم.

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • غیرتی گفت:

    سیچه جواب تاجگردون نی خدتون مطلب که توی جمع خصوصی بی زیش سرسایتتون،

  • اصلاح طلب گفت:

    آخرش کارخدتوکردی تارمضانی برکنارنکردی ننشسی،مردچندچهره

پربازديد