تاریخ درج خبر : 1394/05/17
کد خبر : ۵۱۴۷۲۴
+ تغییر اندازه نوشته -
محمود حریم کیش

«تاجگردون و پارامترهای نمایندگی»

سایت استان: محمود حریم کیش

امروزه مجالس و پارلمانها در دنیا به عنوان ارکان قدرت و اقتدار ملتها و سمبل فرهنگ ،مظهر عقلانیت،درایت و شعور ملتها بحساب می آیند. تصمیمات خاص در مقاطع حساس و تاریخ ساز، نحوه مدیریت کشور در فراز و فرودهای مختلف نیز از دیگر مواردی است که مجالس ملی و پارلمانهای هر کشور باید به آنها بپردازد.
ارتقای سطح زندگی، آرامش اجتماعی ، اشتغال، رفاه عمومی در گروه داشتن پارلمانهای قوی و نمایندگان کارآمد آن پارلمانها خواهد بود.
در کشورهای جهان سوم بدلیل ضعف و نبود احزاب معمول اشخاص با نفوذ اجتماعی متفاوت نقش احزاب را بازی میکنند.و هرچه افراد دارای توان اجتماعی و نفوذ سیاسی بیشتر باشند تاثیر بیشتری بر امور جاری کشورشان دارند.
نمایندگی مجلس دیگر یک پز اجتماعی نیست، بلکه یک مرتبه و یک کارکرد حزبی و راهکار پیشرفت اجتماعی یک منطقه است.

نمایندگان موفق کسانی هستند که یک دیپلمات تمام قد و آگاه به امور مختلف محلی، منطقه‌ای، ملی و بین المللی باشند و از همه مهمتر آگاه به تاثیرات مستقیم و غیر مستقیم هر کدام از آنها بر همدیگر باشند. نماینده موفق باید علاوه بر قدرت شناخت مسایل قدرت تحلیل آنها را نیز بخوبی داشته باشد.
حضور دکتر تاجگردون به عنوان نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی و جایگاه ایشان در مقام نمایندگی و رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نوع نگاه و انتظاری که مردم استان از یک نماینده دارند را بطور کامل و محسوس تغیر داده است. به عبارت دیگر شخصیت و عملکرد ایشان و جایگاه نمایندگی مجلس همدیگر را پوشش مناسب داده است و تاثیر یک نماینده آگاه و فعال بر امور روزمره را برای مردم استان بطور کلی و حوزه انتخابیه گچساران و باشت بخصوص متحول و روشن کرده است.
داشتن تجربه‌های مختلف مدیریتی، توان تعامل با گروه‌های سیاسی کشور، توانایی دیپلماتیکی ایشان ، حتی ظاهر آراسته و در شان یک دیپلمات ملی، تراز و معیارنمایندگی در استان را به مراتب بالاتر از قبل برده است. برای مردمی که داشتن اینچنین نماینده ای را تجربه کرده‌اند بسیار سخت است که از این کمتری راضی شوند،مسلما این نقطه عطفی خواهد بود بر نوع نگاه و انتظار مردم از یک نماینده مجلس.
برای خیلی از دوستان روشن است که بسیاری از گروه‌های سیاسی کشور حاضرند نام آقای تاجگردون سرلیست آنها در شهر تهران باشد ولی ایشان به هر دلیل که حتما برای خودشان قابل دفاع‌ است تصمیم دارد در حوزه گچساران و باشت نام نویسی کند.
این تصمیم دکتر تاجگردون چند نکته را ضروری میکند. ابتدا اینکه بر همگان الزام است تا از وجود ایشان استفاده لازم برده شود و مثل دیگر استانها که منافع استان خود را فدای مسایل کوچک نمی‌کنند، حمایتهای لازم از ایشان بعمل آید.

دوم، دوستان شورای نگهبان از نیروهای همتراز و همقواره آقای تاجگردون دعوت کند تا برای دیگر حوزه‌های انتخابی استان نام نویسی کنند بلکه مجمع نمایندگان استان از یک هم‌سنگی و هم‌وزنی مناسبی برخوردار شوند و توان چانه‌زنی آنها در مجلس بیشتر گردد.

سوم، نیروهای سیاسی همراه دولت که قدرت کافی در خود نمی‌بینند (با در نظر گرفتن توان و نفوذ ایشان) از نام‌نویسی خودداری کنند تا شرایط مناسب برای نیروهای توانمند ایجاد شده و مجمع نمایندگان استان دارای وزن سیاسی نزدیک به هم باشند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • محمد رضا گفت:

  مگر به نظر شما فساد غیر از این است که همه منسوبین تاج گردون باید به پست مدیرکلی برسند
  ایا باید برای جایگاههای اجرایی فرد مناسب انتخاب کرد یا جایگاههای اداری را به عنوان غنیمت جنگی به نزدیکان غیر متخصص تاجگردون هدیه داد. تاوقتی که ما تملق گوی قدرت افراد هستیم در توسعه نیافتگی غوطه ور خواهیم بود. ببینید توزیع اعتبارات استانی را به چه فضاحتی کشیده اند

 • دانشجو گفت:

  ما اگر بتوانیم چینش سیاسی کشور و استان را از ادمهای تحصیل کرده پر بکنیم جهنم فعلی را به یک بهشت تبدیل خواهیم کرد.تحصیلات و سواد اقای تاجگردون ایشان را ریس کمیسیون برنامه و بودجه ساخته است و حالا کسانی که در طول زندگی خود حتی نتوانستند ریس مدرسه ابتدایی خود شوند درمورد ایشان صاحب نظر شدند.همه ما دست در دست هم بدهیم و از اقای تاجگردون در دهدشت و اقای دکتر تقوی که شعور سیاسی و سواد و علم دوچندان از اقای تاجگردون دارند حمایت بکنیم تا حداقل گرمسیر استان سرافراز تر شود.و نیروی سردسیر راحتما بهترین انتخاب خواهیم کرد.

 • ناشناس گفت:

  سرلیست تهران چه حرف مزخرفی ست
  واقعا ازاینهمه ……………. متاسفم

 • احمد گفت:

  باسلام.نمیدانم این مطلب رادرج میکنیدیانه؟وبه موضوع ربط داردیانه؟اماآنهایی که اینقدرهی میگویندتاجگردون تاجگردون.میخواهم بدانندکه:دراداره کل فنی وحرفه ای استان فردی رابه عنوان معاون پشتیبانی ومالی برمدیرکل تحمیل نموده .1-ایشان مربی مکانیک درگچساران بوده وسابقه هیچگونه کاراجرایی ویامسولیتی نداشته2-ایشان برادرخانم برادرش میباشد.ومتاسفانه به قول آقای بزرگواری معلوم الحال میباشدوکفایت ولیاقت چنین مسولیتی راندارد.خودتان قضاوت کنید.روزدوشنبه قصددارم بابی بی سی فارسی وشبکه خبراستان وکشورصحبت کنم.

  • مهندس مهرداد حسنی گفت:

   یعنی از این همه قوه ی تشخیص ملت استان ادم ب وجد میاد آقای دکتر تاجگردون در زمان ریاست جمهوری آقای خاتمی هم یک وزنه اقتصادی بود برای کشور ایشان قبلا اثبات شده اند متاسفانه در استان ما اشخاص نظرات خود را بر اساس رضایت شخصی بیان میکنند توجهی ب پیشرفت استان ندارند و این خود دلیل عقب ماندگی ما از کشور است. تا صطح فکر در استان بالا نرود این عقب ماندگی برجای خود پا برجاست. من به شخصه از پیشرفت قابل توجه ن شهرستان بلکه استانمان که با حضور دکتور تاگردون به وجود آمده احساس شادی میکنم.

 • bashti گفت:

  درود بر شایسته عزیز واقعا گل گفتی غرور آدم و زمین میزنه آقای تاجگردون خیلی غرور داره ولی هنوز به پای اطرافیانش نمیرسه

 • از چرام گفت:

  درود مهندس جان

 • علي گفت:

  بنده خدا تاجگردون اینقدر که فکر میکنی گنده نیست که بخواد سر لیست تو تهران باشه
  اصلا کسی ایشون رو نمی شناسه ،تو همون شهر خودش رای بیاره ،غنیمته.الکی کسی رو اینقدر بزرگ نکن که خودش هم باورش بشه

 • شایسته- یاسوج گفت:

  در یاسوج ———— هنوز کسی که دارای شاخصه های نمایندگی در سطح بالا باشد یافت نشد
  در کهگیلویه———- صدای حضور دکتر تقوی شنیده میشود
  در گچساران———- فعلا دکتر تاجگردون گزینه مناسبی است

  متاسفانه از گوشه و کنار مطالبی به گوش میرسد که خود آقای تاجگردون چندان تمایلی به حضور افراد قوی در استان ندارد و دوست دارد وضع به همین منوال ادامه پیدا کنید.

  از این متن برداشت میشود که در ذهن نویسنده، سقف نمایندگی در استان آقای تاجگردون است و برای داشتن مجمع نمایندگان خوب باید دیگر نمایندگان همتراز و همقواره او باشند!!
  گویا غرور کاذبی که دامنگیر دکتر تاجگردون شده، یقه ی اطرافیان او را هم گرفته…

 • اهورا گفت:

  احسنت بر برادر حریم کیش

پربازديد