تاریخ درج خبر : 1394/05/17
کد خبر : ۵۱۴۷۶۲
+ تغییر اندازه نوشته -

«حجت‌الاسلام حسینی» مسئول دفتر شورای نگهبان باشت درگذشت/ زمان و مکان تشییع

رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان کهگیلویه و بویراحمد از درگذشت حجت‌الاسلام سید یعقوب موسوی مسئول دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان شهرستان باشت خبر داد.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام قدرت‌الله خرم‌روز با تسلیت درگذشت مسئول شورای نگهبان شهرستان باشت، گفت: جامعه روحانیت کهگیلویه و بویراحمد مجاهدی انقلابی و مبارز را از دست داد.

وی گفت: همه کسانی که در طول بیش از سه دهه از عمر انقلاب با این عالم جلیل‌القدر آشنایی داشته‌اند به خوبی می‌دانند که استان مجاهدی نستوه و عالمی فرزانه و انقلابی را از دست داده است.

خرم‌روز با بیان اینکه حجت‌الاسلام حسینی از جانبازان هشت سال دفاع مقدس از انقلابی‌ترین روحانیون استان و مبارزی پای کار بود، افزود: مرحوم حجت‌الاسلام حسینی ذره‌ای از مواضع انقلابی سال 57 خود عدول نکرد و همان روحانی انقلابی و مبارز باقی ماند.

وی گفت: آن مرحوم همواره در کارها تقوا را سرلوحه قرار می‌داد و برای جوانان انقلابی در منطقه باشت الگویی مجسم بود.

خرم‌روز با بیان اینکه شورای نگهبان، جامعه روحانیت استان، اقشار مختلف مردمی و همه کسانی که دل در گرو انقلاب و ولایت دارند با شنیدن این خبر غمگین شدند از اعلام برنامه‌های تشیع و تدفین آن فقید سعید خبر داد و گفت: این برنامه‌ها برای حضور علاقمندان به سلسله جلیله روحانیت متعاقباً اعلام می‌شود.

مراسم تشییع مرحوم مغفور حجت‌الاسلام سید یعقوب حسینی(رحمه‌الله علیه) روز شنبه ۱۷ مردادماه برگزار می‌شود.

به گزارش کبنانیوز مراسم مرحوم سید یعقوب حسینی روز شنبه ساعت ۲ در شرف آباد یاسوج تشیع و جهت خاکسپاری به شهرستان باشت منتقل می‌شود.

مراسم خاکسپاری ساعت 5 بعدازظهر در شهر باشت در بهشت زهرای این شهر برگزار می شود.

حجت‌الاسلام سید یعقوب حسینی عالم ربانی، مجاهد نستوه، روحانی خستگی ناپذیر و ساده زیست، مبارز انقلابی و زخم خورده ساواک، رزمنده و جانباز ۸سال دفاع مقدس، از شخصیت های بی ادعا و مبارز قبل از انقلاب و عامل پخش اعلامیه های حضرت امام خمینی(رحمه الله علیه) که در بیداری مردم استان های فارس و کهگیلویه و بویراحمد نقش بسزایی داشتند.

hosini

مرحوم حجت الاسلام سید یعقوب حسینی (رحمه الله علیه) کاندیدای اولین دوره مجلس شورای اسلامی در شهرستانهای بویراحمد و دنا، سرپرست دفتر نظارت و بارزسی انتخابات شورای نگهبان شهرستان باشت و از شاگردان برجسته و ممتاز حضرت آیات عظام آیت اله ملک حسینی(رحمه الله علیه)، ناصر مکارم شیرازی، علامه شهید مطهری، مصباح یزدی، فاضل لنکرانی، مرحوم مشکینی، و آیت الله حسینی امام جمعه یاسوج بودند.

سردبیر، خبرنگاران و کلیه دست اندرکاران سایت استان، این مصیبت را به آقای محمد ذکاوت مدیرمسئول سایت استان که خواهرزاده وی می‌باشد تسلیت گفته، برای آنمرحوم آمرزش الهی و برای بازماندگان آرزوی طول عمر دارد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • سید مجید پرهیز گفت:

  روحت شاد مرد بزرگ،
  به پاس لحظه های زیبایی که در فاو درس عشق آموختیم.
  و به پاس روزی که در گونی به زندان شاهنشاهی رفتی
  و روزی که در دفاع هشت ساله موج به اوج پرتابت کرد
  و به پاس بزرگ بودنت.

 • حسيني گفت:

  باعرض تسلیت خدمت مردم باشت و طایفه بزرگ جلیل.

 • سید رضا خاضع گفت:

  برادر عزیز محمد ذکاوت
  مدیرمسئول سایت استان

  کل من علیها فان و یبقی وجه ربک ذو الجلال و الاکرام

  درگذشت حضرت حجت‌الاسلام حسینی موجبات تاثر همکاران شما در مجموعه رسانه ای دهدشت وب گردید. به نمایندگی از آنها ازخداوند یکتا رفع درجات آن بزرگوار دربهشت أعلا و مزید فضل ورحمت پروردگاربی همتا برایشان
  وطول عمر بازمانگان آن مرحوم و همراه با سلامتی و حسن عاقبت شما و ایشان را خواهانم

  با احترام
  سید رضا خاضع
  مدیر مسئول دهدشت وب

 • محمدی تبار گفت:

  بقا مختص ذات اوست
  درگذشت نابهنگام عالم ربانی و روحانی پرتلاش و صادق ، مرحوم سید یعقوب حسینی ، موجب تاثر و تالم اینجانب گردید.
  بدین وسیله مراتب تسلیت خود را به بیت مکرم آنمرحوم و عموم مردم شریف شهرستان باشت و طایفه بزرگ و تاریخ ساز جلیل اعلام می نمایم.
  16مرداد 1394
  وحید محمدی تبار

 • محمدی تبار گفت:

  بقا مختص ذات اوست
  درگذشت نابهنگام عالم ربانی و روحانی پرتلاش و صادق ، مرحوم سید یعقوب حسینی ، موجب تاثر و تالم اینجانب گردید.
  بدین وسیله مراتب تسلیت خود را به بیت مکرم آنمرحوم و عموم مردم شریف شهرستان باشت و طایفه بزرگ و تارخ ساز جلیل اعلام می نمایم.
  وحید محمدی تبار

پربازديد